Mity o odchudzaniu!

warzywa
warzywa

Lubimy myśleć na skróty. Często szukamy wymówek, bo to pozwala nam uniknąć odpowiedzialności albo podjęcia decyzji. Trudno nam się przyznać przed sobą, że za to jak wyglądamy, odpowiadamy sami. Dlatego kurczowo trzymamy się różnych mitów i stereotypów. Łatwo jest powiedzieć "otyłość mam w genach" i nic z tym nie robić. Poniżej kilka mitów na temat odchudzania.

  1. Otyłość mam w genach- tylko w 30% geny odpowiadają za nasz wygląd!
  2. Trzeba przejść na dietę, aby schudnąć- nieprawda, zwalnia metabolizm, organizm zaczyna "robić zapasy", a po zakończeniu głodówki  mamy do czynienia z efektem jojo.
  3. Stres odchudza- stres powoduje nieprawidłowe trawienie pokarmów w twoim organizmie, a zaburzenia trawienia to z kolei ogromny stres dla  ciała. Hormon stresu – kortyzol, który w stresie jest produkowany niemal bez przerwy, sprzyja przyrostowi tkanki tłuszczowej
  4. Szczupli są szczęśliwsi, szczupli odnoszą sukcesy- bzdura wszystko jest w twojej głowie
  5. Odchudzanie jest drogie- jedzenie mniej, jest raczej tańsze
  6. Ostatni posiłek o godzinie 18- ostatni posiłek należy spożyć na dwie lub trzy godziny przed snem,ponieważ zbyt długie przerwy w dostawie składników odżywczych spowalniają  metabolizm i  w efekcie powodują tycie
  7. Jak schudnę to zacznę... ...ćwiczyć, zdrowiej jeść, zrealizuję swoje plany, pozwolę sobie na pasję, znajdę miłość, zmienię pracę, będę lepiej się ubierać-tak jest wygodniej, ale czy słusznie?

Jaki z tego wniosek? Wbrew pozorom bardzo prosty- mniej jeść i dużo ćwiczyć. Sukces gwarantowany!


źródło: poradnikzdrowie.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.