Złotoryjanin podwójnym medalistą Mistrzostw Polski w Taekwon-do

Sportowa Akademia Taekwon-do
Sportowa Akademia Taekwon-do

W dniach 16-18 października 2020 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów w Taekwon-do, w których wystartowało 338 zawodników.

W turnieju świetnie zaprezentował się złotoryjanin Jakub Serok, który zdobył dwa brązowe medale oraz tytuły II-vice mistrza Polski w konkurencji układów II danów. W sobotnim turnieju juniorskim w półfinale nieznacznie uległ późniejszemu mistrzowi Polski. Serok zadebiutował również w turnieju seniorskim ponownie stając na najniższym stopniu podium. Złotoryjanin miał spory apetyt na medal w konkurencji walk, niestety kontuzja już w pierwszej walce pokrzyżowała mu plany i nie mógł kontynuować rywalizacji.

Przypomnijmy, że Serok otrzymał powołanie do Kadry Polski na kwietniowe Mistrzostwa Europy, które miały odbyć się w Bratysławie, jednak lockdown spowodowany pandemią skutecznie sparaliżował imprezy sportowe na całym świecie.

Warto dodać, że już w najbliższy weekend 23-25 października, w Nowej Rudzie-Słupiec, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Tym razem do rywalizacji o medale staną juniorzy młodsi, podopieczni trenerów Gabrieli i Karola Forgiel. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentować będzie 8 zawodniczek i zawodników.

Starty w zawodach możliwe są dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Złotoryja.

Sportowa Akademia Taekwon-do
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.