Złotoryja w obronie kobiet!

Protest kobiet Fot. Archiwum własne
Protest kobiet

Wczoraj na złotoryjskim rynku o godzinie 16.00 rozpoczął się protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na ulice wyszły tłumy kobiet i mężczyzn w różnym wieku.Manifestacji strzegli funkcjonariusze i służby porządkowe. Żadna interwencja nie była jednak potrzebna, bo protestujący zachowywali się kulturalnie i spokojnie.

Zdaniem Trybunału, któremu przewodniczy Julia Przyłębska, niezgodne z polską konstytucją jest przerywanie ciąży z powodu przesłanki eugenicznej. Teraz zgodnie z polskim prawem będzie można przerwać ciążę jedynie w dwóch przypadkach: gdy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety oraz gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego, m.in. gwałtu.

Tak głosi orzeczenie. Wzbudziło to sprzeciw tysięcy kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Najczęściej powtarzanym hasłem jest "Wybór- nie zakaz". Protestujący domagali się dania kobietom wolnego wyboru w sytuacji , gdy wady rozwojowe dziecka są tak ogromne, że nie jest ono w stanie samo funkcjonować.

Emocji było sporo, wykrzykiwano hasła pod adresem partii rządzącej i niesprawiedliwej ustawy.
tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.