Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018- część humanistyczna

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 Fot. Archiwum własne
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Był to przedostatni już egzamin gimnazjalny. Kończy się era gimnazjum i egzamin pisać będą od przyszłego roku ósmoklasiści. Zmieniły się zasady i kryteria, ale stres i niepewność pozostaje.

Wynik szkoły na tle innych pokazuje najlepiej skala skala staninowa , która  odpowiada nam na pytanie: jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia i szkołę  na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację.

Z języka polskiego utrzymaliśmy 3 stanin , ale widać wyraźną poprawę. W poprzednim roku mieliśmy najniższy wynik 57%, lepsi od nas byli uczniowie z Wojcieszowa, Świerzawy i Zagrodna. W tym roku w trzecim staninie mamy 61% i wyprzedziliśmy Gierałtowiec . Z historii jest stanin 2, ale wynik  najwyższy w grupie – 47%. Powie ktoś – niewiele, ale jednak w tak trudnych warunkach- sukces.

Egzamin gimnazjalny 2018

Same wyniki nie świadczą ani o ilości włożonej pracy, ani o poziomie zaangażowania uczniów i nauczycieli. Wiele czynników ma wpływ na ostateczny rezultat. Dobrze jednak ,  że choć powoli, pniemy się w górę.

Egzamin gimnazjalny 2018

Uważam , że moim koleżankom i kolegom należy się szacunek za ciężką pracę, pozytywne nastawienie i wiarę w to, że chcieć , to móc. Uczniom uznanie za maksymalną mobilizację, a rodzicom podziękowanie za pomoc i wsparcie okazywane przez te 3 lata dzieciom i szkole.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.