Walczyli z deszczem, śniegiem i mgłą

ZSZ.jpg Fot. Archiwum własne
ZSZ.jpg

ZSZ w Złotoryi promuje kierunek logistyczny wśród ósmoklasistów powiatu złotoryjskiego.

Grupa 50 uczniów z klas ósmych szkół podstawowych w Pielgrzymce, Wilkowie, Proboszczowie i Złotoryi (SP1 i SP3) pod opieką swoich nauczycieli, uczestniczyła w warsztatach logistycznych pt. „Logistyka bez tajemnic”, które zorganizował Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi przy współudziale studentów Koła Naukowego Logistyki i Transportu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Zajęcia poprowadził Paweł Andrzejczyk (wykładowca uczelni) wspólnie ze swoimi studentami oraz uczennicami technikum logistycznego: Magdą Piszczek i Ewą Jamrozik.

Po krótkiej prezentacji „co to jest ta logistyka” ósmoklasiści zostali podzieleni na trzy duże zespoły, które zmagały się z różnymi zadaniami przygotowanymi przez studentów oraz uczniów ZSZ.

Wśród zadań znalazły się m.in. układanie ładunku na paletach, logistyczna wykreślanka, dopasowanie opisu wagonu, puzzle logistyczne. Uczestnicy mieli okazję potrenować prowadzenie lokomotywy na jej symulatorze (trasy w symulatorze są odwzorowaniem realnych tras kolejowych na Dolnym Śląsku).

Uczniowie w trakcie warsztatów musieli przejechać trasę na linii Legnica-Wrocław. W trakcie jazdy, natrafiali na liczne przeszkody, np. dziką zwierzynę. Dodatkowo musieli sobie poradzić z pożarem pociągu czy postawić go na tory po wykolejeniu. Walczyli także z deszczem, śniegiem i mgłą.

Warsztaty miały na celu przybliżyć ósmoklasistom pracę technika logistyka, a także poznanie umiejętności potrzebnych do wykonywania tego zawodu.

Organizatorami warsztatów byli: Barbara Bojczuk i Grzegorz Kufel.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.