e-PIT w Złotoryi

Urząd Skarbowy w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Urząd Skarbowy w Złotoryi

Już ponad 2300 zeznań PIT-37 za 2018 rok wpłynęło do Urzędu Skarbowego w Złotoryi za pośrednictwem usługi "Twój e-PIT". 

Już ponad 2300 zeznań PIT-37 za 2018 rok wpłynęło do Urzędu Skarbowegp w Złotoryi za pośrednictwem usługi "Twój e-PIT". Narzędzie to udostępnione zostało podatnikom na Portalu Podatkowym, w serwisie podatki.gov.pl (www.podatki.gov.pl) od dnia 15 lutego 2019 r. i służyć będzie do 30 kwietnia br. Osoby, które jeszcze nie złożyły zeznania za ubiegły rok zachęcamy do skorzystania, z tego prostego rozwiązania. Przypominamy, że usługa "Twój e-PIT" to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe - aktualnie są to PIT-37 i PIT-38, a od przyszłego roku pozostałe zeznania.

Zeznania przygotowane zostały w oparciu o dane przekazane w informacjach sporządzanych przez płatników za 2018 rok (np. PIT-11, PIT11A, PIT40A, PIT-8S, PIT-8C) oraz danych wykazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za 2017 rok takich jak np. ulga na dzieci, nr KRS organizacji pożytku publicznego, której w 2017 roku podatnik przekazał 1% podatku.

Aby sprawdzić przygotowane zeznanie należy na wskazanej stronie internetowej wybrać "Twój e-PIT". Po dokonaniu wyboru system poprosi nas o uwierzytelnienie się poprzez podanie numeru PESEL lub NIP i daty urodzenia, kwotę przychodu z zeznania za 2017 r. oraz kwotę przychodu z jednej z informacji PIT-11 za 2018 r. Ponadto, w celu zabezpieczenia przed nieupoważnionym wglądem przez osoby trzecie do naszego zeznania, Ministerstwo Finansów zdecydowało dodać jeszcze jeden warunek logowania, tj. w kolejnym etapie musimy podać kwotę nadpłaty lub kwotę podatku do zapłaty z zeznania za rok 2017. Jest również możliwość uwierzytelnienia się profilem zaufanym, jeżeli taki posiadamy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać ze stanowiska komputerowego, które zostało przygotowane w siedzibie Urzędu Skarbowego w Złotoryi, na Sali Obsługi Klienta ( pokój 18). Pracownicy tut. Urzędu służą wsparciem w wypełnieniu obowiązku złożenia zeznania podatkowego za ubiegły rok. 

US Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.