Uczniowie z SP3 trenują udzielanie pierwszej pomocy!

strażOSP.jpg Fot. Archiwum własne
strażOSP.jpg

Dzięki zaangażowaniu pani Anny Matogi- nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w SP3 w szkole pojawili się strażacy z OSP w Olszanicy, którzy przeprowadzili zajęcia dla najmłodszych uczniów.

Trudno przecenić taką edukację. Umiejętność zareagowania w sytuacji kiedy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy, jest jedną z najważniejszych umiejętności. Strażacy cierpliwie tłumaczyli dzieciakom zasady udzielania pierwszej pomocy, pokazywali na fantomach, jak należy obchodzić się z ratowanym. Dzieci przekonały się, że wykonanie sztucznego oddychania nie jest wcale takie proste i potrzeba do tego sporo siły. Wszyscy chcieli spróbować i z dużym zaangażowaniem słuchali wskazówek ratowników.

Dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanicy i mamy nadzieję w przyszłości powtórzyć podobne zajęcia. Strażakom pomagali uczniowie z naszej szkoły, którzy mają już spore umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Aleksander Modras z 2A i Oleg Janiuk z 7A bardzo ciekawie mówią o swojej działalności w filmiku, który prezentujemy poniżej.

LINK


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.