Pijany zasnął za kierownicą na środku ulicy

policja Fot. Archiwum własne
policja

Tuż po godzinie 5 nad ranem w pierwszy dzień nowego roku dyżurny złotoryjskiej Policji otrzymał informację o samochodzie osobowym, który stał w poprzek jezdni w centrum miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że za kierownicą siedzi mężczyzna ale prawdopodobnie śpi. Początkowo nie było wiadomo czy kierowcy nic się nie stało.

Zadysponowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. W poprzek jednej z ulic w centrum Złotoryi stał samochód marki skoda z włączonymi światłami i uruchomionym silnikiem. W środku znajdował się tylko kierowca, który zapięty w pasy bezpieczeństwa nieruchomo opierał głowę o kierownicę. Po otwarciu drzwi samochodu policjanci wyczuli intensywny zapach alkoholu po czym okazało się, że kierowca śpi. Kiedy został obudzony okazało się również, że jest kompletnie pijany i nie może się utrzymać na nogach. Tłumaczył, że do samochodu wsiadł zaraz po tym, jak podczas rodzinnego spotkania spożywał alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila w jego wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a samochód został odholowany na parking strzeżony. O dalszym losie 34-latka będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.