Okradał strychy i piwnice teraz odpowie przed sądem

Złotoryja Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Złotoryja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 33-latka, który włamywał się i okradał piwnice oraz pomieszczenia strychowe na terenie miasta.

Mężczyzna grasował w centrum Złotoryi, gdzie w ciągu ostatnich kilkunastu dni włamywał się do pomieszczeń strychowych, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz zestawy kluczy. Praca złotoryjskich policjantów pozwoliła wytypować sprawcę tych zdarzeń. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili kolejne miejsca, w których działał złodziejaszek. Były to pomieszczenia piwniczne usytuowane także w centrum miasta, do których włamywał się i kradł elektronarzędzia, akcesoria samochodowe oraz podręczne narzędzia. Łączne straty powstałe w wyniku przestępczych działań mężczyzny szacuje się na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Do zatrzymania 33-latka doszło dzięki czujności jednego z mieszkańców Złotoryi, który został powiadomiony przez system alarmowy o włamaniu do jego piwnicy. Kiedy zszedł do pomieszczenia okazało się, że przebywa tam nieznany mu mężczyzna. Natychmiast poinformował o tym dyżurnego, skutecznie uniemożliwiając mężczyźnie ucieczkę. Przybyli na miejsce policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi potwierdzili, że jest nim mieszkaniec miasta podejrzany o serię włamań i kradzieży.Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Część skradzionych w tej sprawie przedmiotów odzyskano. O dalszym losie 33-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.