Metamorfoza złotoryjskiego warsztatu samochodowego

R4 Motor Sport
R4 Motor Sport

Wczoraj ekipa programu telewizyjnego „Projekt Warsztat”, emitowanego w TVN Turbo, zawitała do Złotoryi, by przeprowadzić warsztatową rewolucję. W programie wziął udział lokalny serwis R4 Motor Sport. 

„Projekt Warsztat” pokazuje wyzwania, z jakimi na co dzień mierzą się właściciele warsztatów samochodowych i ich pracownicy. Bohaterem pierwszego odcinka drugiej serii programu jest serwis R4 Motor Sport, w którym pracują cenieni przez klientów fachowcy i pasjonaci motoryzacji, radzący sobie nawet z najbardziej wymagającymi pracami naprawczymi. 

Właściciel firmy, Piotr Skoczypiec wyznaje zasadę „kto się nie rozwija, ten się cofa” i dlatego, kiedy dowiedział się o zgłoszeniach do „Projektu Warsztat”, postanowił skorzystać z szansy. Do udziału w programie zachęcił go Marcin Siemieniec, właściciel hurtowni motoryzacyjnej Siemieniec – lokalnego przedstawiciela ProfiAuto.
Nigdy nie narzekaliśmy na brak klientów, niemniej jednak zdajemy sobie sprawę z konieczności nieustannego doskonalenia. W organizacji pracy w warsztacie zawsze można zrobić coś lepiej, nowocześniej i efektywniej, a dzięki udziałowi w programie dowiedzieliśmy się, za co i w jaki sposób się zabrać, aby osiągnąć najlepszy rezultat – podkreśla Piotr Skoczypiec.

Podobnie, jak w przypadku wizyt w innych warsztatach, ekspert motoryzacyjny Łukasz Ryś oraz doradca sieci ProfiAuto Mariusz Maksym przez trzy dni przyglądali się pracy mechaników i analizowali najczęściej popełniane błędy. Podczas gdy Pan Piotr, szef warsztatu, brał udział w dodatkowym szkoleniu z obsługi klienta, jego pracownicy doskonalili wiedzę techniczną m.in. w zakresie doboru i wymiany akumulatorów w samochodach z systemem start-stop. Zakład zyskał też nowy, świeży wygląd; pojawiła się także komfortowa poczekalnia dla klientów. Serwis został doposażony w niezbędne narzędzia, w tym myjkę warsztatową, prasę hydrauliczną czy ściągacz do sprężyn.
Każdy serwis jest wyjątkowy i boryka się z innymi problemami. Uczestnicy stają w obliczu dużych wyzwań i trudnych decyzji, które będą miały znaczący wpływ na ich przyszłość. Właściciel warsztatu jest świetnym fachowcem, za którym stoi zespół fantastycznych ludzi. Nasza wizyta w Złotoryi była bardzo intensywna; po wnikliwej analizie udało nam się znaleźć problemy i wprowadzić rozwiązania, dzięki czemu można powiedzieć, że warsztat zyskał drugie życie – mówi Łukasz Ryś, prowadzący program. 

To już druga edycja „Projektu Warsztat”. Poprzednia seria programu opowiadającego historie warsztatów, które przeszły przemiany, przyciągnęła przed ekrany średnio aż 100 tysięcy widzów tygodniowo. Produkcja kilkukrotnie znalazła się w zestawieniu TOP5 najchętniej oglądanych programów TVN TURBO, tuż obok sztandarowych hitów stacji, takich jak „Zakup Kontrolowany" czy „Automaniak", oraz została nagrodzona prestiżową nagrodą „Kreatura Roku”. W ramach nowej odsłony „Projektu Warsztat" powstało pięć odcinków programu. 

Odcinek kręcony w Złotoryi emitowany będzie w TVN Turbo w najbliższą sobotę – 2 września o godz. 10.30. 

Dodatkowe emisje zaplanowano na: 3 września godz. 18.45, 5 września godz. 19.00, 7 września godz. 20.45 oraz 9 września godz. 13.00.


Informacja prasowa TVN Turbo
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.