Marcin Teterycz, złotoryjanin, w superlidze!

Teterycz Marcin
Teterycz Marcin

Marcin Teterycz, 21 letni złotoryjanin podpisał kontrakt na dwa najbliższe sezony z Sandra SPA Pogoń Szczecin, gdzie jego trenerem będzie wielokrotny reprezentant Polski Piotr Frelek. Prezentujemy krótką rozmowę z Marcinem.

Jaka była Twoja ścieżka sportowa po ukończeniu gimnazjum? 

W klubie "Gwarek" grałem tylko przez krótki okres w podstawówce i trochę w gimnazjum, ponieważ nie było środków na piłkę ręczną, więc co trochę grupa zostawała rozwiązywana, a potem zbierana od nowa. 

Przygoda z handballem w większym stopniu zaczęła się na koniec gimnazjum, kiedy trener Maciek Sroka namówił chłopaków, którzy kiedyś grali, żeby pojechać na mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce ręcznej plażowej. Dłuższy czas nie trenowaliśmy, jedynie przed zawodami szkolnymi jakieś SKSy. Wygraliśmy jednak ten turniej i zostałem wybrany najlepszym bramkarzem. Wtedy pojawiła się w mojej głowie myśl, dlaczego by nie spróbować zaangażować się w piłkę ręczną na większą skalę niż dotychczas. Zgłosiłem się na treningi do Legnickiego klubu MSPR Siódemka, w którego barwach zdobywałem liczne mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów młodszych, juniorów oraz medale Szkolnych Mistrzostw Polski: złoto klubowe Juniorów, srebro. 

W ostatniej klasie liceum miałem spore wątpliwości czy wiązać swoją przyszłość z graniem. Gdy rozpocząłem naukę na Politechnice Wrocławskiej, na rok porzuciłem treningi. Bez piłki jednak nie mogłem żyć, powróciłem do niej. Jeszcze podczas nauki we Wrocławiu   dostałem ofertę spróbowania swoich sił w 2-go ligowej Żagwi Dzierżoniów, w której występowałem cały zeszły sezon. 

Jak to doszło do tego, że dostałeś kontrakt w Sandra SPA Pogoń Szczecin?

Pomimo długiej przerwy w treningach, prezentowałem się na tyle dobrze, że gdy opublikowałem wideo promocyjne to dostałem propozycję kontraktu w Szczecinie, z której skorzystałem.


Ile godzin dziennie trzeba poświęcić na trening, aby utrzymać się w superlidze?

Zależy od jednostek treningowych, ile godzin spędzamy na pracy nad sobą, ale zwykle są to 4 godziny dziennie. Do tego należy dodać czas  na prysznic i dojazd w miejsce w którym odbywa się trening.

Czy kontynuujesz jeszcze naukę?

Aktualnie studiuję wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Przecież sport to moja pasja. 

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.