Jak być patriotą?

Jak zostać patriotą?
Jak zostać patriotą?

Niełatwe to zadanie w dzisiejszych czasach, ale to co denerwuje najbardziej, to fakt , kiedy słyszy się wyłącznie narzekanie, a nie idą za tym konkretne działania. Niejednokrotnie byliśmy  świadkami tego, jak jeden z radnych-konkretnie Pan Józef Banaszek - krytykował nauczycieli za to, że nie pojawiają się na uroczystościach państwowych z uczniami - ostatnia wypowiedź 21 maja na sesji rady miejskiej (50 min relacji). Nie wiadomo, dlaczego uważał, że jest to jedyny przejaw patriotyzmu.

Czy słusznie ocenia nauczycieli? Naszym zdaniem nie. Po pierwsze dlatego, że w szkołach kultywuje się na co dzień, ideały patriotyczne, organizując uroczystości i akademie z okazji świąt państwowych, kultywując tradycje historyczne, np.: Święto Patrona. Uczniowie biorą również udział w uroczystościach poza szkołą, np.: w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Po drugie , czy uczniowie przyjdą pod pomnik w dzień ustawowo wolny zależy nie tylko od nauczycieli, ale przede wszystkim od ich rodziców. Po trzecie - dyrektorzy SP 1 i SP3 wraz z członkami Stowarzyszenia Edukacja Przyszłości również doszli do wniosku, że jest to sprawa ważna i należy się nią zająć. W odróżnieniu od innych , zamiast narzekać, przedstawiciele SEP napisali projekt „Jak być patriotą”, który mimo ogromnej konkurencji zyskał uznanie i będzie realizowany przy pomocy i współpracy dyrektorów: pań Bożeny Kraski i Bożeny Pecyny, pana Leszka Łukaszewskiego i wychowawców: Pani  Iwony Pierzchały(SP3) i Ewy Pawłowskiej(SP1). Wspierać nas będzie również 20-osobowa grupa seniorów, którym temat jest bardzo bliski i z których wiedzy i doświadczenia młodzież będzie mogła uczyć się patriotyzmu niejako " na żywo”.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu przybliży uczniom patriotyczne  tradycje naszego kraju,a organizacja Święta 11 Listopada zintegruje wszystkie środowiska wokół wspólnego celu. Liczymy również na duże zaangażowanie i pomoc ze strony radnego J. Banaszka.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.