Gdzie powstanie centrum rehabilitacyjne - w szpitalu czy na Lubelskiej?

Szpital w Złotryi Fot. Archiwum własne
Szpital w Złotryi

Do budowy centrum senioralno - rehabilitacyjnego wraz z basenem burmistrz próbuje przekonać radnych od wiosny 2019

W grudniu, podczas emocjonalnej dyskusji o budżecie 2020, w którym zaplanowano środki  na wykonanie projektu centrum, radny Grzegorz Łoś przypomniał, że radni byli przeciwni budowie centrum nie tylko ze względu na basen, ale również dlatego, że nie chcieli przeszkadzać w ratowaniu szpitala, bo centrum senioralno-rehabilitacyjne będzie mocno konkurować z usługami szpitala.

Nie trzeba było długo czekać, aby się przekonać, że tak może być. 20 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami  w sprawie propozycji projektowych przygotowanych przez Powiat do programu Sudety 2030.

Jeden z projektów dotyczy powiększenia szpitala o nowoczesne Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne z pawilonem leczniczo-rehabilitacyjnym, halą basenową i jej zapleczem, pomieszczeniami usługowo-pomocniczymi wraz z częścią rekreacyjno-gastronomiczną. Projekt przewiduje również zakup wyposażenia i sprzętu medycznego na potrzeby Centrum. Wiktor Król przedstawił też wizję organizacyjną Podstawowej Opieki Zdrowotnej jako elementu utworzonej na bazie nowego Centrum koordynowanej opieki medycznej. Pacjent trafiając do POZ przy szpitalu dostałby się od razu na szybką ścieżkę diagnostyczną i w razie konieczności mógłby skorzystać z opieki szpitalnej. Takie rozwiązanie bardzo przyspieszyłoby proces leczenia pacjentów i byłoby działaniem optymalizującym możliwości wykorzystania placówki.

Dzień później burmistrz, Robert Pawłowski, po raz kolejny   przekonywał radnych Rady Miejskiej do budowy centrum senioralnego, które miałoby powstać na ulicy Lubelskiej niezależnie od szpitala. Centrum za 100 milionów!

Czy jest możliwe, aby w miejscowości takiej jak Złotoryja powstały dwa duże centra rehabilitacyje i dwa baseny? Czy będzie rywalizacja czy współpraca? A może będzie tak, że w rezultacie nic nie powstanie?To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.