Budżet obywatelski po raz trzeci

Alejki Reaktywacja Fot. Archiwum własne
Alejki Reaktywacja

Już po raz trzeci mieszkańcy Złotoryi będą mieli możliwość wypowiedzieć się w sprawie wykorzystania części budżetu miasta Złotoryja.

Właśnie minął termin zgłaszania projektów przez mieszkańców. Złożono ich około 30. Do rozdysponowania jest 120 tys. zł.  Jedno zadanie nie może kosztować więcej niż 20 tys. zł. To oznacza, że do realizacji trafi najprawdopodobniej 6 projektów. O budżecie obywatelskim i wprowadzaniu nowoczesnych form komunikacji z obywatelami rozmawialiśmy z radną Barbarą Zwierzyńską - Doskocz:

Budżet obywatelski dobrą formą  zachęcania mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz swojego najbliższego otoczenia. W Złotoryi zyskuje coraz większą popularność, między innymi, z powodu wprowadzenia w ubiegłym roku możliwości głosowania przez internet. W roku 2018 mieliśmy 10 projektów, na które głosowało 485 mieszkańców, a w roku ubiegłym na 15 projektów głosowało 1300 osób. Niemal trzy razy więcej. Uważam, że w dużej mierze przyczyniła się do tego możliwość głosowania przez Internet . 

Ratusz powinien też rozważyć możliwość wysyłania i rozliczania projektów przez Internet w konkursach miejskich. Są to już powszechnie stosowane rozwiązania.

Ilość głosów oddana na zwycięskie projekty realizowane w ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego:
Alejki reaktywacja - 198 
Uratuj życie!Zakup defibrylatora - 119
Twój Zdrowy Maluch- 110
Plenerowa siłownia ul. Złota/Górnicza - 107
Koło Gospodyń miejskich - 105

W tym roku lista projektów zatwierdzonych pod względem formalno-prawnym ogłoszona zostanie najpóźniej 1 kwietnia. Od 2 do 17 kwietnia będzie można głosować na zgłoszone projekty. Wyniki zostaną ogłoszone 24 kwietnia.

Strona złotoryjskiego budżetu obywatelskiegoTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.