To będzie niezapomniany weekend w Zamku Grodziec

Zamek Grodziec
Zamek Grodziec

2-3 października 2021 odbędzie się długo wyczekiwane wydarzenie. Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego od lat przyciąga turystów na bazaltowe wzgórze.

W tym roku będzie to już XIV edycja wydarzenia!  Tak jak w latach poprzednich święto potrwa dwa dni. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem "Oblężenia Grodźca A.D. 1633". Kompania Pikinierska Regimentu Gallas szykuje pokazy uzbrojenia i musztry, będą koncerty muzyki dawnej, kramy rzemieślników, stanowiska edukacyjne, pokazy filmów oraz wieczorna inscenizacja potyczki. 

Drugi dzień Święta to biesiada - stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje lokalnych produktów i występy zespołów ludowych! W programie Kapela Smolniczanie z Gminy Leśna, Kapela Jana Boduszki z Siemianic, Macierzanki z Wojciechowa, Zespół Pogranicze z Gminy Sulików, Zespół Maki z Ukrainy oraz Zespół Agat z Jeleniej Góry.

Rok temu plany pokrzyżowała pandemia, dlatego tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego to kultowa impreza, która stanowi doskonałą okazję do degustacji specjałów z dolnośląskich pasiek oraz winnic.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.