Aktywni w czasie epidemii- ciąg dalszy.

Maciejewski Paweł
Maciejewski Paweł

Ludzie dobrej woli cały czas starają się pomóc w walce z koronawirusem. Jak wspominałam w poprzedni artykule, piszemy o tym nie po to, by kogoś specjalnie promować, tylko by pokazać dobre praktyki i zachęcić do nich innych.


Dziś chcemy zaprezentować kolejną inicjatywę radnego Maciejewskiego, który zaproponował wszystkim złotoryjskim instytucjom, które ratują ludzkie życie, że za darmo uzupełni układy ich pojazdów w czynnik niezbędny do właściwego funkcjonowania klimatyzacji i za pomocą ozonu zneutralizuje działanie grzybów i bakterii.

Ozon (O3), czasami nazywany "aktywnym tlenem", to gaz, którego cząsteczka zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch, tak jak tlen, którym normalnie oddychamy. Inaczej mówiąc ozon to tlen (O2) z dodatkowym atomem tlenu.

Ozon, będąc gazem bardzo niestabilnym, szybko przekształca się w początkową formę czyli tlen (O2) a uwolniony trzeci atom tlenu wchodzi w reakcję z substancją na którą ozon działa. Ozon, jest więc doskonałym środkiem dezynfekującym, jednym z najsilniejszych znanych człowiekowi.
Może utleniać bakterie, wirusy, roztocza oraz wiele innych związków chemicznych. Czyszczenie pomieszczeń z zastosowaniem ozonu jest dużo bardziej efektywne, niż tradycyjne z zastosowaniem środków chemicznych.


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.