Podstawówki na zdalnym nauczaniu!

zdalne nauczanie Fot. Archiwum własne
zdalne nauczanie

Wszystkie klasy szkoły podstawowej - od czwartej w górę - mają zostać przeniesione na naukę zdalną. W szkołach pozostaną tylko dzieci z klas I-III. Do takich planów rządu – znacznie ostrzejszych, niż wcześniej zakładano – dotarli reporterzy RMF FM.Taka informacja znalazła się dzisiaj na portalu rmf24.pl

Konferencja prasowa premiera miała się odbyć dziś po południu, została jednak z powodu przedłużającego się posiedzenia sejmu przesunięta na jutro. Nieoficjalnie wiadomo, że tylko dzieci z edukacji wczesnoszkolnej (I-III) będą się od poniedziałku uczyć w trybie stacjonarnym.

Uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować edukację w trybie zdalnym. Dzięki nowoczesnym narzędziom IT jest to możliwe w czasie rzeczywistym. Nie ma jeszcze konkretnych ustaleń, ale prawdopodobnie nauczyciele w swoich klasach będą się łączyć z uczniami przez Internet i prowadzić normalne lekcje. Różnica polegać będzie na tym, że trwać one będą  tylko 30 min, aby spełnić warunek dotyczący ilości czasu, który uczeń może spędzić każdego dnia przed komputerem.

Miejmy nadzieję, że ten stan rzeczy nie potrwa długo, bo nic nie zastąpi społecznych relacji i bezpośredniego kontaktu uczeń- nauczyciel.


Źródło: www.rmf24.pl 


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.