Wkrótce wybory!

wybory 2018 Fot. Archiwum własne
wybory 2018

Trudno uwierzyć, jak szybko minęły te 4 lata. Tym razem wybory odbędą się  prawdopodobnie między 9 października a 17 listopada. W grę wchodzą więc trzy terminy: 21 października, 28 października albo 4 listopada.  

Przygotowano również kilka istotnych zmian:

  • jednomandatowe okręgi wyborcze będą one obowiązywać tylko w gminach zamieszkiwanych przez mniej niż 20 tys. osób, a nie, jak dotąd, we wszystkich gminach (poza miastami na prawach powiatów)
  • korespondencyjnie głos będą mogły oddać tylko osoby niepełnosprawne
  • kadencja radnego ma trwać 5 lat
  • obowiązywać będzie zasada dwukadencyjności . Czas trwania jednej kadencji ma być wydłużony z 4 do 5 lat. Nic jednak nie będzie stało na przeszkodzie, aby po zakończonych dwóch kadencjach ubiegać się o fotel wójta, burmistrza, prezydenta..... w sąsiedniej gminie.

Czy są to zmiany na lepsze czy gorsze, czas pokaże.

Na naszym lokalnym podwórku  wielu złotoryjan interesuje, kto stanie do wyścigu o fotel burmistrza Złotoryi. Nie znamy jeszcze kandydatów, a plotek nie chcemy ani prezentować, ani komentować.

Czy nadchodzące wybory zmienią układ sił w złotoryjskim samorządzie?Pozostaje tylko czekać i w stosownym czasie zagłosować na wybranego kandydata.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.