Internauci pytają kandydatów

Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski Fot. Archiwum własne
Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski

Do głosowania w drugiej turze pozostało 9 dni. Jak wszyscy wiedzą w Złotoryi o fotel burmistrza konkurują Barbara Zwierzyńska i Robert Pawłowski. Debaty publicznej kandydatów raczej nie będzie, ale może znajdą czas na odpowiedzi na pytania internautów?

Robert Pawłowski przez całą kadencję odpowiadał na pytania w zakładce zadaj pytanie burmistrzowi, może odpowie też na pytanie naszego czytelnika dotyczącego wymiany pieców?

Zadałem poniższe pytanie na stronie zlotoryja.pl ale od 3 dni burmistrz nie odpowiedział może ktoś mu przekaże to pytanie :

Panie Burmistrzu, jesteśmy po I turze, a ja kolejny raz pytam o dopłaty do wymiany pieca CO na piec 5 kat. Z wielkim zdziwieniem czytam w zadaniach Pana komitetu „Łączy nas Złotoryja” na lata 2019-2023 w dziale ekologia, że … będziemy kontynuować program dopłat do wymiany źródeł ogrzewania ze środków miasta oraz wspierać rządowy program” czyste powietrze”. Czy to jest żart wyborczy ? , bo jeszcze 2 miesiące temu w osobistych rozmowach z Panem , twierdził Pan stanowczo , że programu już nie będziecie kontynuować i te 60 oszukanych osób nie może liczyć na dopłaty do wymiany pieca. Wzruszał Pan tylko ramionami i powtarzał jak mantrę, że pieniędzy na to już nie będzie. Proszę o jasną deklarację jak będzie z dopłatami ? Może te 60 głosów oszukanych to nie jest dla Pana dużo , ale może mieć jakieś znaczenie w II turze, patrząc na wyniki I tury. Program rządowy jest dla tych co mają faktury z 2018 roku, my mamy z 2017 roku. Czyli jesteśmy oszukani podwójnie. Proszę o odpowiedź przed II turą abym wiedział na kogo mam oddać głos.


Barbara Zwierzyńska-Doskocz odpowiada na pytania internautów na facebooku. Oto przykłady pytań i odpowiedzi dla tych co nie mają kont fb:

Jak pani widzi współpracę z obecnymi pracownikami UM? Czy może będą robione tzw czystki?

Barbara Zwierzyńska - Nie wiem, co Pani rozumie przez czystki i czemu miałoby to służyć, nie będzie czystek w rozumieniu wymiany kadr w myśl zasady teraz my, chciałabym stworzyć takie warunki pracy by pracownicy urzędu dobrze i sprawnie wykonywali swoje obowiązki i wspólnie z nimi pracować dla dobra Złotoryi, jeśli ktoś nie będzie wykonywał swoich obowiązków, to przed czystką jest wiele sposobów na to by go jednak do tego przekonać nie idę po czystki, idę po to by zmieniać nasze miasto i tu będę uparta i konsekwentna na pewno nie zgodzę się z ***, że do niczego się nie nadają bo to krzywdzące dla ludzi którzy tam pracują, z konkretnym szefem i dobrze wyznaczonymi celami można się zdziwić jak dobrze może pracować zespół

Mamy w Złotoryi klub IV ligowy Górnik Złotoryja - piłka nożna. Jego mecze przyciągają co raz większą rzeszę kibiców. Jak widzi Pani jako burmistrz realną pomoc dla klubu i jego zawodników (obecnie 3 miejsce w tabeli) aby zapewnić dalszy rozwój sportowy tej wiodącej drużyny w mieście.

Barbara Zwierzyńska - Co do klubu to znam sytuację, wiem doskonale że obecnie to zdecydowanie za mało na koszty trzecioligowe, deklaruję mocniejsze wsparcie dla klubu.

W naszym mieście niepełnosprawni kierowcy maja darmowe miejsce do parkowania tylko i wyłącznie na "kopertach Jeżeli nie ma wolnych "kopert" mogą zaparkować w dowolnym miejscu ale MUSZĄ za to miejsce już zapłacić jak normalny pełnosprawny kierowca. Natomiast już w Legnicy niepełnosprawni mogą darmowo parkować na wszystkich miejscach Co zamierza Pani z tym tematem zrobić Drugi temat Obecny Burmistrz nie zdążył założyć kamery za ZOK-em w celu obserwacji całego parkingu Pl. Uciecha Czy zamierza Pani zrealizować założenie tej kamery Jeśli tak to do kiedy?

Barbara Zwierzyńska - Nie rozumiem, dlaczego osoba niepełnosprawna nie mogłaby bez opłaty parkować na każdym wolnym miejscu, to absurd jeśli tak to działa, przecież jak niebieskie miejsce jest zajęte, to albo płacimy albo jeździmy w kółko? jeśli tak stanowi lokalne prawo to to zmienię. Co do monitoringu - chciałabym go rozszerzać, z rozmów z mieszkańcami wynika że jest on potrzebny, daje poczucie bezpieczeństwa itd choć nie zawsze udaje się z niego bezproblemowo skorzystać w razie jakichś incydentów, proszę wybaczyć, ale będąc na zewnątrz nie mam pojęcia dlaczego nie ma kamery na pl Uciecha...

Modernizacja całej ul T.Kościuszki jest w planach??

Barbara Zwierzyńska - Tak wiecznie w planach i programach od kilku kadencji :) oczywiście to żart - ale żartem już nie jest codzienne przejeżdżanie przez tę ulicę, remont Kościuszki trzeba koniecznie przyśpieszyć i dołożyć chodnik przy komendzie.

A teraz troszkę trudniejsze pytanie: jak Pani uważa czy Straż Miejska jest potrzebna w naszym mieście czy wystarczy nam całodobowy monitoring naszego miasta ? Jeśli tak to czy nie należało by wprowadzić służby o porach wieczorowo-nocnych Straży Miejskiej chociaż w weekendy ?

Barbara ZwierzyńskaOczywiste że jest potrzebna, Policja zawsze będzie miała ważniejsze sprawy na głowie, sam monitoring nie wystarczy. Inną kwestią jest postrzeganie straży przez mieszkańców, obecność w terenie, możliwość pracy profilaktycznej, edukacyjnej w kierunku estetyki miasta itd. Chciałabym zrealizować pomysł na miasto w którym jest zero tolerancji dla osób je zaśmiecających czy dewastujących - to duża rola dla straży miejskiej.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.