Śmieci i jeszcze raz śmieci

śmietnik
śmietnik

Wydawałoby się, że nic a jednak…. Model, do którego dążymy, wszystko płynie… Informacja, edukacja, segregacja…itd. 34 000 zapłacił Burmistrz za raport firmie konsultingowej za opracowanie raportu śmieciowego. Ile mieszkaniec powinien zapłacić za wywóz śmieci, jak wyedukować złotoryjanina w problematyce recyklingu i ….

Wystarczy zapoznać się z relacją komisji gospodarczej. (Co prawda relacja z czterogodzinnego posiedzenia skurczyła się do niespełna dwóch godzin i dociekliwy mieszkaniec mógłby się zastanawiać co było powiedziane w ciągu uciętych dziesiątek minut. Niestety nie wiemy).Teraz już wiemy, że komisja gospodarcza jest w dwóch częściach i nic nie zostało ucięte . Dziękujemy za wyjaśnienia... Poddaliśmy się podczas wysłuchiwania monologu Burmistrza, momentami bardzo nieczytelnego. Prezentacja z raportu – bez sensu. Lity tekst, mało czytelny dla widowni. Dużo większą wartość edukacyjną miałoby umieszczenie raportu (za który Burmistrz zapłacił z pieniędzy publicznych) w BIP. Tym bardziej, że był on podstawą do ustalenia stawek co do grosza. Burmistrz kilkakrotnie podkreślał, że pracował nad tym półtora roku. Na podstawie raportu opracowanego przez firmę konsultingową wybrał jedną metodę najlepszą dla nas wszystkich. Szkoda, że bez udziału mieszkańców. Ta edukacja radnych w przeddzień podjęcia decyzji, w presji czasu była źródłem różnych dylematów (komisja Budżetu i Finansów).

Nie wiemy jakie rozwiązanie jest najlepsze. Może to proponowane przez Burmistrza, ale sposób zapoznania mieszkańców z problemem pozostawia wiele do życzenia. Czekamy na publikację “Raportu śmieciowego w BIP” za który zapłacono 34 000 zł. Jest to przecież informacja publiczna, o którą zawsze można się zwrócić w trybie art. 61 konstytucji RP.

Czytaj też;

Ani dużo ani mało

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.