Radni chcą wiedzieć, co robi burmistrz między sesjami

Rada Miejska w Złotoryi - kadencja 2014-2018 Fot. Archiwum własne
Rada Miejska w Złotoryi - kadencja 2014-2018

Radny Adam Bartnicki poruszył problem sprawozdania burmistrza z działalności między sesjami.

Powiedział między innymi :

"Uważam, że pan burmistrz powinien nam przedstawić , w jakich spotkaniach uczestniczył, jakie działania były podejmowane. Ja w czasie wakacji zajmowałem się Statutem RM, podglądałem pracę innych samorządów w innych miastach o podobnym potencjale do naszego i tam wszystkie posiedzenia zaczynają się od sprawozdania burmistrza z działalności"

"Ja chciałbym się dowiedzieć od pana burmistrza nad czym pracował, z kim się spotkał, bo będąc radnym mam wiedzę z portali społecznościowych: e-legnickie, tudzież zlotoryjanie.pl, a tę wiedzę chciałbym mieć od pana burmistrza"

"Nie chodzi o informację, która była na 5 stronach tylko konkretnie, syntetycznie ,żeby pan burmistrz to przedstawił. Jeśli radni to akceptują, to prosiłbym, panią przewodniczącą, żebyśmy to przegłosowali"

Sekretarz Bajoński stwierdził, że takie informacje radni dostają w materiałach przed każdą sesją, wtedy radny Bartnicki powiedział:

"Uważam ,że pan sekretarz jest w delikatnym błędzie. Radny Wilczyński słusznie zauważył, że nie ma sensu referowania  sprawozdania z działalności  całego urzędu, ale konkretnie  co robi pan burmistrz, z kim się spotkał, jakie podejmowane są przedsięwzięcia, o cały ten proces decyzyjny: w jakim kierunku idziemy, czym się teraz zajmujemy, nad czym pracujemy. Jeśli jest w sprawozdaniu mowa o spotkaniu z DSDiK, to ja z tego wiem tylko, że się odbyło i nic więcej".

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.