Po owocach poznamy- czyli słów kilka o wariantowej strategii szpitala!

Szpital w Złotryi Fot. Archiwum własne
Szpital w Złotryi

Bardzo trudno się czegokolwiek dowiedzieć o działalności szpitala, szczególnie o planach na przyszłość. Na sesjach radni zadają pytania i nie dostają konkretnych odpowiedzi. Nadzieją na to, że wreszcie zobaczymy w jakim kierunku zmierza  koncepcja szpitala, była stworzona niedawno Wariantowa strategia działalności Spółki Szpital Powiatowy Andrzeja Wolańczyka w Złotoryi.

A tymczasem zonk! Okazuje się, że jest ona objęta ścisłą tajemnicą. Na sesji Rady Powiatu radca zasłania się przepisami o tajemnicy przedsiębiorcy, co zapewne jest prawdą. Ale co takiego zawiera strategia, o czym nikt z obywateli dowiedzieć się nie może? Taką tajemnicę uzasadniać może wyjątkowe know how zawarte w strategii, więc będziemy czekać na spektakularne efekty.

Próbowaliśmy dopytać o strategię radnych. Wiem , że po interwencjach, otrzymali ją z Biura Rady Powiatu. Rozmawialiśmy z radną Anną Melską. Niestety, stwierdziła, że jest zobowiązana do tajemnicy i nikomu nie może dokumentu udostępnić:

Mamy strategię, ale nie możemy jej ujawniać, bo byśmy działali na szkodę Spółki. Radca prawny powiedział to na sesji oficjalnie.

Ciekawe jak radni będą zadawać pytania na sesji, która jest transmitowana? A może mają wiedzieć, ale o nic nie pytać? Wiadomo, że strategia może zawierać jakieś genialne pomysły, których ujawnienie mogłoby zaszkodzić, ale są na pewno rozliczenia, wnioski plany, które spokojnie można by było przedstawić? Szczególnie jeśli koncepcja jest wariantowa- to chyba wymaga dyskusji i przemyślenia?

Mieszkańców naszego powiatu temat szpitala bardzo interesuje i jest przedmiotem troski wielu osób od dawna. Może więc pan prezes mógłby przygotować wystąpienie -prezentację i uspokoić trochę obywateli? Robienie  z planowanych działań strasznej tajemnicy to chyba niezbyt dobra strategia? No chyba, że wariantowa.......


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.