Piłeś- nie jedź!

autostrada Fot. gddik.gov.pl
autostrada

Wiedza o tym, jak alkohol wpływa na organizm człowieka, jest wśród kierowców na zbyt niskim poziomie. Co gorsze, w społeczeństwie pokutują na temat późniejszego trzeźwienia rozmaite mity. Potwierdzają to wyniki ankiety zleconej przez Kompanię Piwowarską. Tylko co 5. badany twierdzi, że nie istnieje sposób na przyśpieszenie wytrzeźwienia.

Metabolizmu alkoholu nie da się w żaden sposób przyspieszyć – ani drzemką, ani środkami w powszechnym mniemaniu odtruwającymi organizm i pobudzającymi. Wchłanianie oraz rozprowadzanie alkoholu po organizmie odbywa się szybko, zaledwie w kilka minut, jednak jego wydalanie trwa znacznie dłużej. To kwestia indywidualna, zależna nie tylko od ilości spożytego alkoholu, ale także płci, wagi ciała, a nawet tego, czy w międzyczasie coś jedliśmy.

Alkohol może się utrzymywać w organizmie przez wiele godzin po konsumpcji, czasem nawet następnego dnia rano, i nie ma to nic wspólnego z wrażeniem, że jesteśmy już trzeźwi i rześcy.Warto wziąć pod uwagę , że czasem wyjazd następnego dnia trzeba będzie odłożyć. Przedwczesne wejście za kierownicę auta, może bowiem zakończyć się tragedią.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.