Przedszkole z pomysłem!

przedszkole
przedszkole

Odkrywanie świata poprzez zabawę i doświadczenie. Czy jest coś lepszego dla dziecka, a tym bardziej przedszkolaka? Przedszkole nie musi być nudne, a dziecko może chodzić do niego z radością i niecierpliwie czekać na kolejny dzień.

Rozwój poprzez doświadczenie, zabawę, nastawienie na indywidualne postępy każdego dziecka – takie są w skrócie założenia przedszkola Montessori. Takie też jest pierwsze w Złotoryi – Niepubliczne Przedszkole Montessori „Kangurek”, które otworzyło swoje podwoje w październiku 2015.

— Wiele słyszy się o przedszkolach Montessori, ale tak naprawdę niewiele osób wie, na czym dokładnie ta metoda polega – mówi Anna Herba, pomysłodawczyni i założycielka Przedszkola Montessori „Kangurek” w Złotoryi. Nazwa tej metody pochodzi od nazwiska Marii Montessori, włoskiej pedagożki, która z miłości do dzieci, szacunku i zrozumienia stworzyła swoją metodę wychowawczą, stosowaną na początkowym etapie rozwoju dziecka. A ten jest niezwykle ważny. Etap przedszkolny przypada bowiem na jeden z najważniejszych okresów życia człowieka, kiedy kształtują się podstawy emocjonalności dziecka, przeżywamy bunt 3-latka, definiowanie własnego „ja”, zaznaczanie swojej indywidualności. Dlatego też wybór odpowiedniego przedszkola może być kluczowym dla przyszłości naszego dziecka.

Czym więc różni się przedszkole Montessori od zwykłego przedszkola?

Przede wszystkim tym, że stawia na rozwój indywidualnych cech każdego malucha. — Istotą tej metody jest założenie, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według indywidualnego planu rozwojowego, uwzględniającego jego możliwości, kompetencje i umiejętności — wyjaśnia Anna Herba.

Różnice widać też w metodach dydaktycznych, zajęciach czy pomocach. — U nas grupy są zróżnicowane wiekowo. Dlatego, że starsi uczą się dbać o młodszych, a młodsze dzieci wzorują się na starszych.  Zwykłe przedszkole nie daje możliwości rozwoju jednostce ponieważ wszystko podporządkowane jest grupie. — wyjaśnia Anna Herba. — A przecież każdy z nas jest inny i tak samo jest z maluchami. A one właśnie wtedy zaczynają kształtować swoje poczucie wartości i przejawiać różne zdolności i talenty, my dajemy im szanse do ich rozwoju, nie tłumimy ich — dodaje. Dzięki kameralnym maksymalnie kilkunastoosobym grupom, prowadzący może poświęcić czas każdemu maluchowi. Przedszkola Montessori stają się coraz bardziej popularne ponieważ dają wymierne efekty w przyszłości. Pisarze, aktorzy, przedsiębiorcy stojący na czele światowych koncernów – to tylko część absolwentów kształconych według metody Montessori.

A co czeka na przedszkolaki w złotoryjskim „Kangurku”? — Przede wszystkim wielka przygoda. Maluchy mają zajęcia taneczne, językowe, teatralne, kulinarne, plastyczne, a nawet dogoterapię — wylicza Anna  Herba.  Montessori daje pod tym względem wiele możliwości i różnorodności. — Nie chcemy się niczym ograniczać, a dawać dzieciakom okazje do poznawania nowych obszarów, zaspokajania ciekawości i maksymalnego zaangażowania — dodaje. Do dyspozycji dzieci pozostaje także  duży ogród wokół budynku przedszkola.

Z racji tego, że zdrowy duch musi mieszkać w zdrowym ciele, nad żywieniem maluchów w „Kangurku” czuwa osobisty szef kuchni, przygotowujący zdrowe, ekologiczne przysmaki.

Przedszkole Montessori „Kangurek” znajduje się w odremontowanym budynku przy ulicy Żeromskiego 7 w Złotoryi. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.montessori-kangurek.pl

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.