Ad vocem artykułu - "Koszmarna toaleta na cmentarzu"

Cmentarz w Złotoryi - źródło wikimedia.org
Cmentarz w Złotoryi - źródło wikimedia.org

Wczoraj na portalu e-legnickie ukazał się artykuł "Koszmarna toaleta na cmentarzu. I szybka reakcja burmistrza (INTERWENCJA)" dotyczący toalety znajdującej się na cmentarzu komunalnym w Złotoryi.

I wszystko byłoby w porządku , gdyby nie to, że kilka elementów się nie zgadza.

W pytaniach  do burmistrza z 10 czerwca 2020 Robert Pawłowski odpowiada panu Piotrowi Kowalskiemu:

Panie Burmistrzu - znam Pana odpowiedź - na pytanie jeszcze nie zadane...nie w mojej kompetencji stan ˝toalet˝ na Cmentarzu Komunalnym. Toalety - dziury w podłodze. Wstyd...

Odpowiedź udzielona dnia 2020-06-10 15:26:05

Dzień dobry,

Do tej pory nikt nie zgłaszał problemu WC na cmentarzu. Dziękuję jednak za zwrócenie uwagi. W tej chwili podpisaliśmy umowę na dwa WC typu Toi Toi, które staną na cmentarzu.

                                                                                                                      Serdecznie pozdrawiam -Robert Pawłowski

Brzmi to wszystko trochę dziwnie , jeśli się przytoczy interpelację radnego Pawła Maciejewskiego sprzed kilku miesięcy:

Radny Paweł Maciejewski

Pytanie: Proszę w imieniu Mieszkańców o ustawienie dwóch toalet zwanych Toi Toi na cmentarzu komunalnym w Złotoryi. Z uwagi na bardzo dużą ilość odwiedzających groby swoich bliskich, ustawienie toalet zwiększy komfort naszych Mieszkańców. Z góry dziękuję i liczę na pozytywne rozwiązanie problemu dla Mieszkańców Złotoryi i osób przyjezdnych.

Odpowiedź: Obecnie cmentarz komunalny w Złotoryi wyposażony jest w cztery toalety stałe - latryny, które czyszczone są średnio raz w tygodniu. Liczba ta wydaje się wystarczająca w trakcie roku. Niestety brak kultury osób je użytkujących sprawia, że często są one zabrudzone, a drzwi wyłamywane. Dodatkowo na czas przed dniem Wszystkich Świętych, na czas, kiedy liczba odwiedzających cmentarz osób jest znacznie większa, wynajmowane są 4 szt. toalet typu TOI TOI. Koszt wynajęcia oraz serwisu toalet przenośnych typu TOI TOI to kilka tysięcy zł rocznie i też nie ma gwarancji, że nie pojawią się problem ich zanieczyszczania czy dewastowania.

Wynika z tego, że temat burmistrzowi znany i sygnalizowany już dawno i reakcja na problem bardzo różna w przypadku interpelacji radnego i  artykułu umieszczonego na portalu e-legnickie.


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.