Stwórzmy Złotoryjski Budżet Obywatelski

Budżet obywatelski Fot. Archiwum własne
Budżet obywatelski

Burmistrz na swoim profilu fb zwrócił się do mieszkańców, w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego za pomocą inicjatywy uchwałodawczej. Napisał tekst uchwały i zaprasza do uzgodnienia szczegółów, we wtorek 12 września. Poniżej cała wypowiedź: 

Jeżeli w naszym Mieście ma powstać Budżet Partycypacyjny, czy jak kto woli - Obywatelski, to niech jego podstawy stworzą rzeczywiście mieszkańcy. Niech zadecydują o jego kształcie, żeby nikt nie używał tego narzędzia do swoich własnych celów.

Dwie ostatnie debaty – jedna zorganizowana przez stowarzyszenie, druga przez Urząd Miejski uświadomiły mi, że nadal istnieje bardzo duży rozdźwięk pomiędzy ludźmi wybranymi w demokratycznych wyborach, a tymi, którzy tych ludzi wybrali lub mogli wybrać, a nie skorzystali z tego prawa.

Dlatego wykorzystując narzędzie, jakie istnieje od początku bieżącej kadencji - gwarantujące każdemu mieszkańcowi naszego miasta posiadającemu czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej możliwość złożenia projektu uchwały do Rady Miejskiej w Złotoryi – czyli inicjatywę uchwałodawczą – zachęcam mieszkańców naszego Miasta do złożenia na ręce Przewodniczącej Rady Miejskiej w Złotoryi projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych dla realizacji Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

Aby uchwała została rozpatrzona konieczne jest zebranie na liście poparcia podpisów 0,5% mieszkańców Złotoryi uprawnionych do głosowania w wyborach do Rady Miejskiej w Złotoryi – obecnie jest to około 65 osób.

Formatka uchwały jest gotowa, wzorowana na rozwiązaniach, które już funkcjonują. Należy uzupełnić ją w zasadzie o 5 kluczowe parametrów, które będą istotą uchwały:
1. Kwota, która zostanie postawiona do dyspozycji;
2. Liczba okręgów, na który należałoby podzielić nasze Miasto;
3. Liczba osób, które powinny poprzeć projekt;
4. Harmonogram działań zmierzających do wyboru projektów przez mieszkańców;
5. Sposób i czas głosowania.

Dlatego spotkajmy się we wtorek 12 września o godzinie 17.00 w sali klubowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji aby doprecyzować tych pięć punktów.

Zarezerwowałem salę, przygotowałem wzór uchwały – reszta należy do Was.

Projekt można pobrać i edytować – zgłaszając swoje uwagi, tak aby na spotkanie we wtorek przedstawić już konkretny dokument, pod którym będzie można się podpisać – oczywiście po zatwierdzeniu tych 5 kluczowych parametrów.
Wersja Word: https://drive.google.com/open…
Wersja PDF: https://drive.google.com/open…

Chcesz decydować o swoim mieście – masz doskonałą okazję.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.