Szósta zbiórka krwi w Złotoryi!

Oddawanie krwi, Złotoryja
Oddawanie krwi, Złotoryja

Klub Honorowych Dawców Krwi w Złotoryi zorganizował szóstą już zbiórkę krwi pod hasłem"Żądni krwi". Drugi raz odbyła się ona w Klasztorze Franciszkanów przy Parafii Świętej Jadwigi w Złotoryi.

Akcję wspomagało Koło Gospodyń Wiejskich działające przy Stowarzyszeniu NASZE RIO oraz Członkowie Stowarzyszenia Hortus. Wydarzenie sponsorowali sieć Play i Wulkanizacja Złotoryja OPONEX TIR Serwis Naprawa klimatyzacji Złotoryja.

Oczywiście, za tymi wszystkimi nazwami stoją ludzie dobrej woli, dzięki którym zbiórka mogła zostać przeprowadzona. Już kilka minut po 11.00 ustawiła się spora kolejka oczekujących na badanie. Do godziny 14.40 aż 25 osób oddało około 10 litrów krwi! Z kilkoma osobami udało nam się porozmawiać, co prezentuje filmik poniżej.

Akcję docenił senator Mróz, który przekazał specjalne podziękowanie dla jednego z organizatorów i prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi - pana Marcina Zawiślaka.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew. Jest to piękny dar, który uratuje życie wielu potrzebującym.  Organizatorom gratulujemy wzorowo przeprowadzonej akcji.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że ostatecznie  45 osób oddało 15 litrów krwi!
tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.