Jarmark Bożonarodzeniowy anno Domini 2020!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Klasztorze Św. Jadwigi w Złotoryi. Fot. Archiwum własne
Jarmark Bożonarodzeniowy w Klasztorze Św. Jadwigi w Złotoryi.

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy w Klasztorze Franciszkanów w Złotoryi. Głównym organizatorem wydarzenia będzie Stowarzyszenie Hortus.

O plany związane z organizacją imprezy spytaliśmy panią Beatę Majewską- prezesa Stowarzyszenia Hortus:

Sytuacja jest wyjątkowa i niestety w dużej mierze podporządkowana regułom i zakazom wynikającym z panującej pandemii. Nie rezygnujemy jednak z organizacji jarmarku przede wszystkim dlatego, że w tym roku było bardzo mało spotkań , imprez. Nie mieliśmy Festynu Rodzinnego, dożynek. Dlatego zależy nam, aby jarmark zorganizować i zaprosić wszystkich, niezależnie od tego z jakiej części miasta są, czy są wierzący, czy nie.

Planujemy zorganizować przedsięwzięcie 13 grudnia. Zaczynamy o 11.00. Będzie Mikołaj, oczywiście rozdający prezenty dzieciom. Już dziś zapisało się 15 wystawców. Będą sery, rękodzieło, miody, ozdoby choinkowe. Bedzie kuchnia z Wyskoku ze sławnym pierogiem- nawet nie muszę pytać, zawsze są z nami. Mamy w planie zorganizować również kuchnię polową z barszczykiem , pierogami i innymi daniami na ciepło. Tradycyjnie już przed klasztorem zaparkują pięknie ozdobione sanie, w których chętni zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Z powodu pandemii nie będzie kawiarni i większość wystawiona będzie w namiotach na zewnątrz. Jak zwykle przedsięwzięcie nie obeszłoby się bez pomocy sponsorów. Pan Jacek Karwan wypożyczy stoły z ławkami. Patronatem imprezę obejmie burmistrz, który przekazuje nam pieniądze na lampki i ozdoby. Jesteśmy pewni, że pokryje również koszt ekologicznych naczyń i sztućców.

Mam w planie kilka bardzo ciekawych niespodzianek, o których na razie nie powiem, bo nie byłyby niespodziankami.

Trzymamy kciuki za powodzenie imprezy, o której na pewno będziemy pisać!


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.