Co najmłodsi wiedzą o ruchu drogowym?

Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi
Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwano w   Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi   podczas turnieju pod hasłem „Co najmłodsi wiedzą o ruchu drogowym?”, który odbył się 27 marca.

W spotkaniu brały udział wszystkie dzieci z klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami. Z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o plakietki WZOROWY PIESZY. Uczniowie, pracując w zespołach, popisywali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ruchu drogowego. Potrafili podać prawidłowe odpowiedzi na pytania: Co to jest sygnalizator świetlny? Jakie są kolory świateł i co oznaczają? Jaki jest numer alarmowy? Jak wygląda znak drogowy „Przejście dla pieszych”? Jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i na przejściu dla pieszych? Bez problemu wybrali elementy, które powodują, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze.

Pieczę nad poszczególnymi konkurencjami sprawował pan Łukasz Horodyski, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Sprawnym okiem oceniał wyniki prac najmłodszych przydzielając sprawiedliwie punkty, które przechwytywali uczniowie klasy 6c, odgrywając rolę opiekunów klas młodszych. Między konkurencjami odbywała się prezentacja artystyczna klas związana z ruchem drogowym i zasadami bezpieczeństwa. Nie zabrakło też „Klasowego Pokazu Mody Odblaskowej”, czyli wielkiej gali strojów zaprojektowanych przez uczniów i rodziców.

Turniej pokazał, że dzieci dużo wiedzą na temat zasad poruszania się po drodze. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał odznakę wzorowy pieszy i zabawną zebrę do dekorowania. Na koniec spotkania pan Łukasz Horodyski przeprowadził pogadankę, zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich.

Pani dyrektor Bożena Kraska, podsumowując spotkanie, dodała, że należy się stosować do wszystkich zasad przypomnianych przez pana policjanta.

źródło: sp1.zlotoryja.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.