IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna
IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

W dniu 6 marca 2020 r. odbyły się zawody drugiego stopnia IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Złotoryja była jednym z 16 miast w Polsce, której przyznano prawo organizacji etapu wojewódzkiego. W środowisku naszego zespołu szkół Technikum Logistyczne funkcjonuje już od 7 lat. Z roku na rok kierunek cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży klas gimnazjalnych a obecnie wśród uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Po kilku latach ciężkiej pracy staliśmy się uznaną marką w oczach podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a obecnie naszą pracę dostrzegają uczelnie wyższe, które są przekonane, że w murach naszej szkoły kształcimy fachowców, którzy zdobędą zaufanie i uznanie na rynku pracy...

W pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 4020 uczniów z ponad 200 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce. Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 694 uczestników ze wszystkich województw. Naszą szkołę reprezentowały:

Amelia Sawa, Małgorzata Turczyn, Weronika Strzelecka, Aleksandra Piekarz, Aleksandra Duda i Marcelina Pasik – uczennice 2 TL. Na tym etapie uczniom naszej szkoły przyszło rywalizować z rówieśnikami z Legnicy, Wrocławia, Polkowic, Jeleniej Góry, Lubania, Lubina, Wałbrzycha, Krzeszowic czy Dzierżeniowa.

Adeptów logistyki przywitał dyrektor szkoły Pan Jan Kotylak, a uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Starosta Powiatu Złotoryjskiego Wiesław Świerczyński. Po części oficjalnej pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego dr. Waldemar Polak, pełniący w trakcie olimpiady rolę koordynatora przedstawił zasady turnieju.
Uczniowie zmagali się z testem składającym się z 30 pytań wielokrotnego wyboru...

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i liczymy na sukcesy naszych logistyków. Cieszymy się, że mamy takich UCZNIÓW … trudno o lepszą motywację do dalszej nauki i pracy. Udział w olimpiadzie to nie tylko walka o wynik, to szansa na dobry początek kariery zawodowej w logistyce oraz studia na prestiżowych uczelniach logistycznych. Finaliści będą rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz inne atrakcyjne nagrody. Organizacja olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki oraz poszerzaniu nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie.

Współczesna logistyka wymaga ciągłego dostosowywania się do zmian w gospodarce i jej otoczeniu. Rozwój technik oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych daje impuls nowym rozwiązaniom organizacyjnym w różnych dziedzinach życia i pracy. Pod ich wpływem zmienia się kształt procesów
logistycznych przenikających przestrzeń rzeczywistą i w coraz większym stopniu wirtualną. Ale transport, spedycja, magazynowanie i zarządzanie zapasami pozostają nadal ważnym elementem działalności logistycznej, której sprawność zależy od dobrej informacji i komunikacji, infrastruktury oraz ludzi potrafiących w sposób umiejętny kreować nowe rozwiązania i realizować wynikające z nich zadania.tekst
Barbara Bojczuk – Grzegorz Kufel
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.