Czy powinniśmy zażywać suplementy diety?

choroba, leki
choroba, leki

Obecnie suplementy diety zażywa ok. 72 proc. Polaków. Tymczasem nie są one nikomu do niczego potrzebne.Co więcej, niektóre mogą zaszkodzić.

Kontrola wykazała, że w niektórych suplementach diety znajdują się szkodliwe substancje, np. chorobotwórcze bakterie kałowe. W jednym ze „spalaczy tłuszczu” doszło do zafałszowania produktu stymulantami strukturalnie podobnymi do amfetaminy. Środowisko medyczne chce większej kontroli nad rynkiem suplementów diety, nadzoru nad ich jakością i w razie nieprawidłowości - drakońskich kar.

"Uważam za porażkę, że w ogóle mówimy o suplementach diety. Według mnie coś takiego nie powinno istnieć w XXI wieku, ponieważ obecnie ludzie mogą odżywiać się tak, żeby niczego im nie brakowało. Mamy wiele możliwości zapewnienia ludziom prawidłowego odżywania. W związku z tym w ogóle nie musimy niczego suplementować. Jeśli faktycznie zachodzi konieczność zażycia suplementu, to powinno się to odbywać tylko z zalecenia lekarza, który dobierze suplement indywidualnie do naszych potrzeb"- mówi sekretarz stanu w KPRM Jarosław Pinkas.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.