Zgubiłeś dowód? Możesz spłacać cudze długi!

policja Fot. Archiwum własne
policja

Jeśli zgubisz dokument tożsamości lub zostanie on skradziony pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to zastrzec dokument. Dlaczego?

Odpowiedź prosto ze Złotoryi. Niedawno pewien mężczyzna w miejscowym banku złożył  wniosek o pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych.  Zgodnie z procedurą bankową, pracownica poprosiła mężczyznę o jego dowód osobisty.

Zarówno okazany dowód osobisty, jak i prawo jazdy wzbudziły podejrzenia pracownicy banku, która  poinformowała o zdarzeniu policję.

Jak się okazało, 38-latek znalazł portfel z dokumentami na jednej z ulic Złotoryi. Wkrótce potem postanowił wziąć kredyt posługując się nimi. Gdyby nie czujność pracownicy banku, prawdopodobnie ta historia mogłaby się skończyć inaczej.

Zatrzymanemu 38-latkowi postawiono zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu oraz posługiwania się nie swoimi dokumentami tożsamości. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policja przypomina!


Jeśli zgubisz dokument tożsamości lub zostanie on skradziony pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to zastrzec dokument. Jak to zrobić?

Jeśli posiadasz rachunek bankowy najlepszym miejscem by zastrzec dokumenty powinien być oddział Twojego banku. Jeśli nie posiadasz rachunku bankowego, możesz oddziały banków, które przyjmują zgłoszenia od wszystkich osób. Pełna i aktualna lista banków przyjmujących zastrzeżenia od osób niebędących ich klientami znajduje się na stronie dokumentyzastrzeżone.pl

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.