Co to jest gender?

Złotoryja, wieża Fot. Kajetan Kukla
Złotoryja, wieża

Czy gender jest ideologią, która dąży do kulturowej przemiany świata, czy jedynie projektem naukowym zwracającym uwagę na kwestię równouprawnienia. Dla jednych to pojęcie oznacza po prostu kulturowe wzorce zachowań kobiet i mężczyzn, dla innych to ukryty plan zmiany naturalnego porządku świata. 

Dla większości jednak to coś o czym od niedawna słyszą niemal codziennie, ale nie do końca wiedzą co to takiego. Może gender to jak różnica między dżemem a kanapką. Rzeczywiście chodzi o różnice... ale nie koniecznie takie.

Chociaż teoria gender funkcjonuje w dyskursie naukowym już od wielu lat, to nadal nie jest powszechnie znana. Być może właśnie ta przesłanka zaważyła nad nagłą popularnością pojęcia "gender". 

Gender jest wygodnym straszakiem używanym wobec niezorientowanych. Termin ten przywoływany jest przez osoby, które w momencie wprowadzenia zasad równego traktowania czy antydyskryminacji utracą część wpływów i władzy. 

Strach przed ideologią gender zatacza coraz szersze kręgi. Ostatnio do walki z nią przyłączyli się członkowie Rady Powiatu w Jaworze. W opublikowanym liście wyrazili słowa potępienia wobec tej ideologii. „Skutki demoralizującego wpływu na najmłodszych mogą być długotrwałe lub wręcz nieodwracalne” - ostrzegają jaworscy radni.

Co o gender wie przeciętny Polak?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.