Magia słów

Biblioteka Fot. Archiwum własne
Biblioteka

Młodzież nie czyta, stwierdziła niedawno dyrektorka Biblioteki. Nie wypożycza książek.  Czy towarzysząca ludziom od wieków magia słów przestała działać?

Internet wiele naszych codziennych przyzwyczajeń zmienił . Inaczej kupujemy, płacimy podatki, komunikujemy się z rodziną i znajomymi. Dzieci rosną wraz z Internetem i w jego towarzystwie.   Internet jest pełen obrazów i tekstów.  

Co liczy się bardziej obraz czy słowo? Czy słowa straciły moc? Przekonaj  się sam. Odwiedź  strony w Internecie. Czy barwna i elegancka warstwa  graficzna witryny zatrzyma cię na dłużej, jeżeli nie znajdziesz  tam ciekawej treści? Magia słów dalej działa. Obraz musi  współpracować ze słowami, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Internet jest, w przypadku wielu młodych ludzi, ich jedyną czytelnią. Treści w Internecie tworzą  nie tylko autorzy książek. Teksty piszą marketingowcy, blogerzy, dziennikarze, tworzący raporty, piszący poradniki itd. Nie zawsze tekst, który zwraca uwagę dziewcząt i chłopców zawiera wartościowe treści, a te  z którymi powinni się zapoznać są nudne i trudne do przebrnięcia.

Jeśli zajmujesz się pisaniem, to jesteś pisarzem. Poczuj się nim. Wtedy będziesz tworzyć lepsze teksty" - pisze we  wstępie do swojej książki "Magia słów" Joanna Wrycza-Bekier. Zainteresujmy dzieci wartościowymi treściami, pisząc lepsze teksty.

 Jak spowodować, aby nasz tekst się wyróżniał. Kilka interesujących podpowiedzi znajdziemy w książce "Magia słów.Jak pisać teksty, które porwą tłumy" .
 
Pisarka bardzo obrazowo przedstawia różne sztuczki,  które powodują, że tekst staje się porywający i ciekawy. Pokazuje, jak konkrety obłaskawiają abstrakcję, jak ożywić teksty, jak pozbyć  się słów śmieci, jak budować napięcie i grać na emocjach, jak eksponować to, co ważne i jak walczyć o czytelnika.

Rozdziały przeplatane są lekcjami wielkich pisarzy, którzy całe życie poświęcili słowom.  
"Możesz się od nich wiele nauczyć, pod warunkiem, że przestaniesz się zastanawiać: co autor miał na myśli? , a zaczniesz pytać: jak on to zrobił? " - pisze Joanna Wrycza-Bekier


Autorka tworząc ten nietypowy podręcznik pisania, zastosowała się do porad, które przedstawiła w książce, więc jeżeli tam zaglądniesz, to na pewno porwie cię w magiczny świat słów.

Kup książkę

Przeczytaj fragmentTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.