Najwygodniej rozliczyć PIT przez internet!

Urząd Skarbowy w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Urząd Skarbowy w Złotoryi

Program Ministerstwa Finansów krok po kroku przeprowadzi nas przez kolejne rubryki formularza PIT, sprawdzi format danych, pokaże obowiązkowe pola, a czasem nawet uzupełni je automatycznie. Każdy z nas powinien dać sobie radę z rozliczeniem zeznania podatkowego online.

Aby rozliczyć się z fiskusem formie elektronicznej, wystarczy skorzystać z jednej z dostępnych w sieci programów do rozliczania e-PIT-ów – np. e-Deklaracje Ministerstwa Finansów.

Decydując cię na rozliczenie PIT przez internet nie tylko oszczędzamy czas i pieniądze, ale też unikniemy ewentualnych błędów. Program prowadzi nas za rękę przez kolejne pola formularza i na bieżąco kontroluje, a nawet automatycznie uzupełnia wpisywane dane. W dodatku uniemożliwi nam wysłanie zeznania, jeśli nie wypełnimy wszystkich wymaganych rubryk, dzięki czemu mamy pewność, że niczego nie przeoczyliśmy. Program wylicza też za nas odpowiednie sumy czy procenty od podanych kwot – np. po wpisaniu określonych danych liczbowych, system samodzielnie obliczy podatek należny fiskusowi czy limit przysługującej nam ulgi. Jest to ogromne ułatwienie, bo wszyscy wiemy, jak łatwo się pomylić nawet w prostych rachunkach.
Jeśli prawidłowo rozliczyliśmy PIT online, otrzymamy UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które jest jedynym oficjalnym dokumentem potwierdzającym, że urząd otrzymał nasz PIT.

Szybki PIT


Źródło: http://superbiz.se.pl/

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.