Czy można wierzyć sondażom?

Warszawa
Warszawa

Zdaniem ekspertów  sondaże mogą mieć znaczący wpływ na wyborców. Dr Lech Jańczuk-politolog KUL mówi, że ludzie nierzadko głosują na tę osobę, która się cieszy dużym poparciem.Często więc przeprowadzanie sondażu ma na celu wzrost poparcia dla jakiejś opcji politycznej lub kandydata.Eksperci dodają, że wynik sondażu zależy też od tego , kto "zarządza sondażownią" i do jakiej partii należy.

Sondaże najczęściej pokazują nastroje opinii publicznej, ale same mają też na nią ogromny wpływ. Nierzetelne-mogą stać się narzędziem manipulacji wymierzonej w wyborców.

Wybory prezydenckie w Polsce są ,ich zdaniem , najlepszym przykładem tego, że tylko ostateczne głosowanie jest prawdziwym odzwierciedleniem poparcia politycznego. Na kilka dni przed pierwszą turą , pod wpływem sondażu IBRiS mogło się wydawać, że B.Komorowski (40,9) sukces miał w kieszeni , tymczasem wynik wyborów nie pozostawił złudzeń i zwycięzcą okazał się A. Duda, któremu przypisywano tylko 26,8% poparcia.

Wniosek: należy niezwykle sceptycznie podchodzić do wyników sondaży i raczej nie kierować się nimi , kiedy idziemy do urn wyborczych.

Źródło: WIADOMOŚCI

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.