Czy twoje paczki są bezpieczne?

Złotoryja Fot. Kajetan Kukla
Złotoryja

Zamawiasz, płacisz i nie ruszasz się z domu, czekając na kuriera z przesyłką.

Mija jeden , dzień, drugi i zaczynasz się lekko denerwować. Dzwonisz do sprzedawcy i dowiadujesz się, że przesyłka już dawno została wysłana i należy się skontaktować z firmą kurierską.Tam okazuje się, że w systemie widnieje zapis mówiący o tym, że kurier próbował kilka razy dostarczyć przesyłkę. Czekasz jeszcze dzień dwa, ponownie dzwonisz i słyszysz, że paczka prawdopodobnie została zagubiona i sam musisz się uporać z problemem , tylko jak?

Zapytaliśmy anonimowo jednego z kurierów o co chodzi, jak może dojść do zagubienia paczki. Odpowiedział nam, że bywa tak: kurier zostaje okradziony, kurier sam przywłaszcza paczkę i "wbija" to w koszty. Rozmówca nie chciał podać żadnych danych z obawy przed konsekwencjami.

Bez względu jednak na to co się z paczką stało- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyjaśnia:
"Jeżeli rzecz sprzedana ma być wysłana konsumentowi, to przedsiębiorca odpowiada za niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru do momentu, w którym kupujący go otrzyma.Sprzedawca nie może się uchylać od tej odpowiedzialności nawet wtedy, gdy do uszkodzenia przesyłki doszło z winy profesjonalnego przewoźnika (np. firmy kurierskiej), któremu powierzył dostawę."


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.