Usługa Twój e-PIT tylko na Portalu Podatkowym!

Urząd Skarbowy w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Urząd Skarbowy w Złotoryi

Ministerstwo Finansów przypomina, że usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje oferowana jest tylko na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów może być niebezpieczne - ostrzega resort finansów.

"Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl" - czytamy w piątkowym komunikacie MF.

"Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem" - ostrzega resort finansów.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik prasowy ministerstwa finansów Paweł Jurek, resort zidentyfikował strony internetowe, które w swoim opisie proponowały dostęp do usługi Twój e-PIT. Nie wiadomo, jak miały być wykorzystane dane ewentualnie udostępniane przez internautów, którzy chcieliby skorzystać z tych stron.

"Sytuacja jest opanowana. Na bieżąco monitorujemy system, ale nie możemy wykluczyć, że podobne próby pojawią się w przyszłości" - powiedział Jurek.

Urząd Skarbowy w Złotoryi
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.