Suszarkowy wiatr

eksperymenty Fot. Archiwum własne
eksperymenty

Stowarzyszenie Edukacja Przyszłości dzięki wsparciu Fundacji PZU, UM Złotoryja, Zarządu RPK i radnego P.Macugi z powodzeniem realizuje projekt „Czy to czary”. Do tej pory działaniami było objętych 170 uczniów z klas czwartych, piątych , trzecich gimnazjum i 5 złotoryjskich przedszkoli. Eksperymenty podobały się zarówno prowadzącym , jak i tym którzy mogli je zobaczyć i wziąć w nich udział.

Ideą SEP jest, dzięki realizacji projektów edukacyjnych, angażowanie dużej liczby dzieci, aby wysiłek i pieniądze sponsorów były jak najlepiej wykorzystane.

W związku z tym uczestnicy projektu zaprezentowali eksperymenty swoim młodszym kolegom z klas 2 i 3. Wymagało to wielu godzin ćwiczeń , bo jak się okazało, umiejętność prezentacji publicznej, to nie jest prosta sprawa. Uczestnicy nie tylko prezentują eksperyment, muszą również o nim opowiedzieć, zaangażować oglądających do wspólnej zabawy, wykonać zdjęcia z pokazu, a następnie zredagować tekst, w którym podzielą się swoimi wrażeniami z przygotowań i samej prezentacji.

Jak się okazuje czwartoklasiści radzą sobie całkiem nieźle, co widać na załączonych filmikach. Nie od razu szło tak gładko, ale jak wiadomo praktyka czyni mistrza. Dziś pierwszy filmik z pokazów doświadczeń z powietrzem. 
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.