Rozmawiaj z partnerem o finansach!

pieniądze Fot. pixabay.com
pieniądze

Brak zainteresowania tematem finansów przed ślubem może zaowocować problemami w przyszłości. Jeśli przyszły małżonek ma zobowiązania,  istnieje prawdopodobieństwo, że po ślubie spadną one również na drugą osobę. Co gorsza – po rozwodzie zaciągnięte długi mogą spaść na drugą stronę – mówi ekspert z BEST S.A.

Z badań wynika, iż 12 proc. osób pozostających w związku, zaciąga kredyty bez wiedzy partnera. Warto wziąć więc pod uwagę, że długi, w które popadamy, mogą być później problematyczne dla naszych współmałżonków. Nie tylko w przypadku rozwodu, ale również w wyniku wypadków losowych – utraty pracy, choroby czy nawet śmierci.

Nie ma więc sensu ukrywanie długów przed małżonkiem, ponieważ prędzej czy później wierzyciel zgłosi się do niego po spłatę długu.

W 2015 r. co 18. osoba w Polsce musiała spłacać długi byłego małżonka po rozwodzie. Aż 68% z nich to kobiety, które spłacały długi po swoich byłych mężach. W 47 proc. zobowiązania finansowe spłacały osoby ze średnim wykształceniem, a aż 64 proc. całości stanowią osoby, które przyznały, że nie wykazywały zainteresowania finansami partnera przed ślubem.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.