Wybrano 15 młodzieżowych radnych

Ola Michalska i Patrycja Zaremba
Ola Michalska i Patrycja Zaremba

18 lutego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Złotoryi. Młodzież chętnie uczestniczyła w głosowaniu co przełożyło się na wysoką frekwencję wyborczą (82,84% w Gimnazjum, 72,12% w ZSZ – głosowano „klasami” oraz 23,72% w LO – głosowano tylko na długiej przerwie).

Po zakończonym głosowaniu za pracę przy liczeniu głosów wzięły się Szkolne Komisje Wyborcze. Po podliczeniu wszystkich ważnych głosów oddanych na kartach wrzuconych przez uczniów do urny wyborczej ustalono listę kandydatów, którzy uzyskali najwięcej głosów a tym samym mandat młodzieżowego radnego.

Lista wybranych radnych, według okręgów wyborczych i liczby uzyskanych głosów, przedstawia się następująco:

Okręg nr 1 – Gimnazjum w Złotoryi przy ul. Wilczej

 1. 1. Pamela Śliwińska – 226 głosów
 2. 2. Wioleta Hami – 162
 3. 3. Paulina Śliwowska – 128
 4. 4. Agnieszka Sławińska – 96

Okręg nr 2 – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II przy ul. Kolejowej

 1. 5. Jakub Woźniak – 58 głosów
 2. 6. Ola Michalska – 39
 3. 7. Ola Kosińska – 38
 4. 8. Ola Grochowska – 32
 5. 9. Natalia Chmielowska – 32

Okręg nr 3 – Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Sucharskiego przy ul. Wojska Polskiego

 1. 10. Karolina Kot – 268 głosów
 2. 11. Robert Łazanowski – 241
 3. 12. Filip Frąckowski – 195
 4. 13. Katarzyna Blusiewicz – 156
 5. 14. Sonia Szczepanowska – 150
 6. 15. Klaudia Kobza – 138

Podczas głosowania w szkołach nie było większych problemów, które mogłyby wpłynąć na wyniki wyborów. W marcu dla nowo wybranych radnych zostaną zorganizowane szkolenia integracyjne oraz na temat funkcjonowania młodzieżowej rady. Organizatorem szkoleń będzie Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Legnicy. W marcu zostanie również zwołana I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Złotoryi podczas której młodzi radni złożą oficjalne ślubowanie – zapowiedział Piotr Łazanowski – Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

Składam serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, opiekunom samorządów uczniowskich oraz uczennicom działającym w Szkolnych Komisjach Wyborczych za okazaną pomoc przy organizacji wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Złotoryi – podziękował Jakub Jagiełło – koordynator wyborów.

W imieniu złotoryjskiej Rady Miejskiej serdecznie gratuluję nowo wybranym radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej! Gratulujemy inicjatorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Cieszymy się, że powstał nowy element naszego złotoryjskiego społeczeństwa obywatelskiego!

Radnym MRM życzymy owocnej realizacji wszystkich statutowych celów. To nie tylko reprezentowanie interesów młodzieży wobec lokalnego samorządu, instytucji rządowych i pozarządowych, współpraca z samorządami uczniowskimi czy działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia. Charakter konsultacyjny MRM umożliwia opiniowanie decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość życia młodzieży co najmniej na terenie naszej Małej Ojczyzny. W swych poprzednich kadencjach Młodzieżowa Rada podejmowała nie tylko uchwały, apele i oświadczenia, ale również wiele akcji charytatywnych i kulturalnych.
Nadal utrzymujemy kontakty z byłymi radnymi Młodzieżowej Rady. Nikt z nich nie żałuje tych doświadczeń, wręcz przeciwnie – miały pozytywny wpływ na ich aktywność akademicką, zawodową, społeczną oraz polityczną.

Nie wyobrażamy sobie, żeby nie istniała współpraca pomiędzy obydwoma Miejskimi Radami w Złotoryi. Bez żadnych oporów nieco tylko starsi radni podejmą się przekazania swych wszystkich samorządowych doświadczeń.

Całej Młodzieżowej Radzie życzymy wytrwałości, świetnych pomysłów, ciekawych doświadczeń i satysfakcji! – pogratulował Roman Gorzkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Złotoryi.

Jakub Jagiełło

Jakub Jagiełło
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.