Wybierz się do Proboszczowa!

wycieczka.jpg Fot. Archiwum własne
wycieczka.jpg

22 kwietnia uczniowie klasy 1C ze Szkoły Podstawowej im. H. Brodatego w Złotoryi uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa Alpalogos w Proboszczowie.

Uczestniczyłam już w wielu wycieczkach, ale tę uważam za jedną z najbardziej udanych. Pani Martyna wraz z mężem prowadzą gospodarstwo , w którym hodują alpaki Petrę i Anezkę , perliczki i kury. Na sporej przestrzeni dysponują placem, na którym organizowane są konkurencje dla maluchów, miejscem na ognisko i wiatką, pod którą można się schować w razie deszczu. Na uwagę zasługuje również przemiła atmosfera stworzona przez właścicieli i wyjątkowe podejście do dzieci.

Zajęcia, w których uczestniczyliśmy były bardzo dobrze zorganizowane. Dzieci karmiły alpaki, głaskały je i poznawały zwyczaje i zasady, w których żyją te sympatyczne zwierzęta. Brały udział w quizie na temat ich życia i odżywiania oraz sportowych konkurencjach przygotowanych przez panią Martynę.

Następnie zaproszono nas na warsztaty, w trakcie których każde dziecko samodzielnie wykonało las w słoiku, komponując go z przygotowanych wcześniej roślin i kamieni. Potem zorganizowano ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski i ulubione pianki. Na zakończenie pierwszoklasiści mogli pobawić się z ogromnym psem - mieszkańcem gospodarstwa.

Problem pojawił się wtedy, kiedy próbowałam zagonić dzieciaki do autobusu. Roześmiane i rozbawione nie chciały wcale wracać do domu.

Reasumując: blisko, sympatycznie, ciekawie i bardzo pożytecznie spędzony czas. Polecam!


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.