Jasełka w przedszkolu

jasełka Fot. Archiwum własne
jasełka

Siedemnastego i osiemnastego grudnia  w przedszkolu przy Szkole Podstawowej  nr 3 w Złotoryi, tradycyjnie, jak co roku, odbyły się jasełka. Dzieci z grup OE I OB przygotowane przez swoje wychowawczynie wystawiły bożonarodzeniowe jasełka dla rodziców oraz kolegów i koleżanek z innych grup. Towarzyszyło temu wiele emocji, ponieważ młodzi adepci sztuki aktorskiej , niejednokrotnie przyznawali się do tremy. Nie bardzo trafiały do nich argumenty, że to tylko wspólna zabawa, że pomyłki zdarzają się każdemu i  że nie ma się czym przejmować.

Tłumnie przybyli na uroczystość goście witani byli słowami  Mieć w przedszkolu tylu gości, to najmilsze dla nas chwile”. Następnie wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także 2 królowie ( trzeci niestety poważnie się rozchorował).

Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni rodziców, a także kolegów i koleżanek z innych grup. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i miła atmosfera.

Bezpośrednio po uroczystości, nastąpiła sesja zdjęciowa przy wyjątkowo pięknej i oryginalnej szopce, którą wykonał dla nas tata Agatki Jokiel- pan Roman, któremu pomogły zręczne elfy- panie Martynka Smolarczyk i Karolina Zięba-Jokiel.

Po uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość. Kolejny raz okazało się , że takie wspólne spotkania , emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. Kolejny raz potwierdziły się słowa Antoina de Saint Exuperego

„Naj­ważniej­sze jest, by gdzieś is­tniało to, czym się żyło: i zwycza­je, i święta rodzin­ne. I dom pełen wspom­nień. Naj­ważniej­sze jest, by żyć dla powrotu.”

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.