Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Złotoryja Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Złotoryja

15 uczniów z 7 szkół powiatu złotoryjskiego wzięło udział w tegorocznym   Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w PODN i PPP   Złotoryja

Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda i rozwiązanie testu. Za bezbłędnie napisane dyktando można było zdobyć 100 punktów, zaś za test 33 punkty. Prace oceniało jury w składzie : Barbara Porębska, Ewa Grzesik i Jolanta Wróblewska.


Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:


  • I miejsce / 103 pkt. – Karol Majdak  – Szkoła Podstawowa w Świerzawie
  • II miejsce / 102 pkt. – Konrad Ostapiuk   - Szkoła Podstawowa w Wilkowie 
  • III miejsce / 94 pkt. – ex aequo Igor Widomski i Wiktor Zieliński  – Szkoła   Podstawowa Nr 3 w Złotoryi


Gratulujemy  laureatom i ich nauczycielom. 


Dyktando

Zwycięzca


Wiosenne słońce wyjrzało właśnie zza ciemnoszarych chmur, gdy dwunastoipółletni Hubert wracał z zawodów lekkoatletycznych. Należałoby dodać, że nasz bohater nie był próżniakiem, lecz zahartowanym w trudach sportowego życia zawodnikiem, który systematyczne treningi traktował jak sprawę honoru. Nierzadko wprost po zajęciach szkolnych mknął niczym huragan na stadion, gdzie trener wyciskał zeń siódme poty dopóty, dopóki nie poprawił wyniku. Dziś był w doskonałym humorze, bo jego biało-granatową bluzę zdobił złoty krążek – nagroda za najlepszy wynik w skoku wzwyż. Po powrocie do domu zwycięzca pokrzepił się nie najsmaczniejszą, ale pożywną zupą jarzynową, wypił orzeźwiający napój porzeczkowy i postanowił schrupać niedużą marchewkę. Nagle zrobił się biały jak płótno, gdyż poczuł przeszywający ból zęba. Hubert raczej nie stchórzyłby  przed wizytą u dentysty, więc po krótkim wahaniu udał się do gabinetu. Chociaż niejeden z pacjentów miał ochotę stamtąd czmychnąć, to chłopiec sprostał wyzwaniu. Plomba, zimny kompres i środek uśmierzający ból przyniosły ulgę. Gdy znużony Hubert dowlókł się do domu, stwierdził, że tego dnia odniósł zwycięstwo nad sportowymi rywalami i własnym lękiem. Zasypiał, snując marzenia o wakacyjnej wyprawie na Pojezierze Mazurskie, o którym tak barwnie opowiadał druh drużynowy. 


źródło: PODiPPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.