Erasmus w ZSZ w Złotoryi

Uczniowie ZSZ w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Uczniowie ZSZ w Złotoryi

Dla gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej mamy kilka ciekawych informacji.

Złotoryjski Zespół Szkół Zawodowych od kilku lat pozyskuje fundusze z programu Erasmus na staże zawodowe dla uczniów w krajach Unii Europejskiej.

 W roku szkolnym 2016/2017  uczniowie  technikum  hotelarstwa i  budownictwa  w  październiku, uczestniczyli w stażu zawodowym we włoskich  zakładach hotelarskich i firmach budowlanych w miejscowości Rimini.

11 marca 2017 roku  grupa uczniów wyjechała na staż do Irlandii.  W urokliwym miasteczku portowym w południowej Irlandii w hrabstwie Cork, logistycy, informatycy i ekonomiści zdobywają  nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Doskonalą   podstawy języka angielskiego uczestnicząc w 20 godzinnym szkoleniu językowym. Zwiedzają  i wypoczywają, korzystając z uroków zielonej wyspy, uczestnicząc w zaplanowanych przez partnera irlandzkiego wycieczkach kulturowych.

Dzięki uczestnictwu w stażach  uczniowie mają  możliwość porównania warunków pracy w Polsce i w innych krajach UE.   Nowe doświadczenie zdobyte na rynku europejskim, ułatwią uczniom ich dalszy rozwój osobisty, oraz zwiększą ich szanse na lokalnym, krajowym czy europejskim rynku pracy.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.