Matematyka nie dla każdego

Liceum Ogólnokształcące w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Liceum Ogólnokształcące w Złotoryi

W powiecie złotoryjskim do matury w tym roku przystąpiło 196 uczniów. Wśród nich 88% (w Polsce 94%) zdało egzamin z języka polskiego, 90% (w Polsce 92%) z angielskiego, a 65% (w Polsce 75%) poradziło sobie z matematyką.

To słabszy wynik niż przed rokiem. Wtedy z matematyką poradziło sobie 85 proc. uczniów, a całą maturę zdało 81 proc. podchodzących do egzaminu.

W całej Polsce matury najlepiej zdawali abiturienci z liceów ogólnokształcących. Tendencja ta jest również bardzo widoczna w powiecie złotoryjskim - w Liceum Ogólnokształcącym przy Kolejowej zdawalność wynosiła 80%, a w Technikum przy Wojska Polskiego tylko 43%.

Wyniki były niższe głównie z powodu egzaminu z matematyki. Egzamin z matematyki, w całej Polsce, zdało zaledwie 75% uczniów. To o 10 punktów procentowych mniej, niż w ubiegłym roku. W złotoryjskim Liceum Ogólnokształcącym było lepiej - matematykę zdało tam 86% uczniów.

Szczegółowe wyniki maturzystów z powiatu złotoryjskiego znajdziesz tutaj

Przyczyną słabego wyniku testu z matematyki może być to, że przez ostatnich kilka lat matura z tego przedmiotu była przewidywalna, a w tym roku sprawdzała bardziej umiejętności analitycznego myślenia egzaminowanych. Okazało się, że uczniowie mają z tym problem. Dlaczego?

A może to wcale nie jest tragedia, że wynik matury z matematyki jest tak niski. Nie jest wcale źle, jeśli pewna grupa osób nie zdaje matury . W przeciwnym wypadku świadectwo należałoby rozdawać wszystkim. Bez wszystkich kosztów i kłopotów związanych egzaminem. Maturę zdało 70 procent rocznika. Czy naprawdę musi być więcej?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.