Zbieraj nakrętki i Podaruj innym SERCE !

Serce na zakrętki Fot. Archiwum własne
Serce na zakrętki

Dziś na złotoryjskim rynku, w samo południe, zostało uroczyście oddane do użytkowania piękne serce ufundowane przez radnego miejskiego- Pawła Maciejewskiego.W przecięciu wstęgi wzięli udział: fundator, burmistrz Robert Pawłowski, Radny Waldemar Wilczyński oraz prezes RPK - Paweł Macuga.

Od dziś złotoryjanie będą mogli gromadzić nakrętki, z których zysk przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym. Pracownicy  RPK co jakiś czas będą opróżniać kosz, utylizować i sprzedawać nakrętki, a uzyskane w ten sposób fundusze pomogą chorym i niepełnosprawnym.

O pomysł i zorganizowanie przedsięwzięcia zapytaliśmy radnego Maciejewskiego:

Nie jest to mój pomysł, tylko podpatrzony w innych miastach. Chciałbym , aby spełnił podwójną rolę: uczył segregacji i pomagał chorym i niepełnosprawnym. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest mały (ponad 2 tysiące złotych), ale większym problemem było to, gdzie zostanie postawiony. Jesteśmy wdzięczni panu burmistrzowi, że wyznaczył takie godne i zarazem praktyczne miejsce w samym centrum miasta. Niech więc serduszko bije jak najmocniej, a zgromadzone fundusze niech służą najbardziej potrzebującym.

Bardzo dziękujemy i zachęcamy złotoryjan do zapełniania serduszka. My dziś wspólnie z radnym Wilczyńskim, radnym Maciejewskim i burmistrzem Pawłowskim rozpoczęliśmy akcję zbierania nakrętek.tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.