Zakład Thermofin Poland w Złotoryi zostanie rozbudowany

Przemysław Bożek, Alfred Rudzki, R. Wawryniewicz
Przemysław Bożek, Alfred Rudzki, R. Wawryniewicz

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z kolejną inwestycją. Spółka Thermofin Poland zainwestuje ponad 46 mln zł w rozbudowę zakładu urządzeń klimatyzacyjnych z aluminium i miedzi w Złotoryi. Zgodnie z deklaracjami zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób.

Niedawno w siedzibie LSSE uroczyście wręczono decyzję o wsparciu, która uprawnia inwestora do skorzystania z dużych zwolnień w podatku. Thermofin Poland, bo o nim mowa, zajmuje się produkcją wymienników ciepła do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Na niemieckim rynku istnieje już od 20, a w Polsce od 4 lat. Początkowo miał być to mały oddział w Złotoryi na kilkanaście osób. Z czasem okazało się, że miejsce ma znacznie lepszy potencjał. Przedsiębiorstwo rozrosło się do dużo większych rozmiarów, dlatego złożyło kolejny wniosek w sprawie wsparcia.

– Chcemy cały czas się rozwijać, dlatego realizujemy nową inwestycję – rozbudowę nowoczesnego zakładu, gdzie będą produkowane urządzenia klimatyzacyjne z aluminium i miedzi. Dzięki decyzji o wsparciu od LSSE skorzystamy na zwolnieniu z podatku dochodowego. Ale za tą decyzją idą inne korzyści, na których skorzystają mieszkańcy Złotoryi i okolic, ponieważ damy zatrudnienie. Szacujemy, że w związku z nową inwestycją będziemy potrzebować 150-200 nowych pracowników, którzy będą specjalistami z różnych dziedzin.  Plany na rozwój mamy spore, więc liczę, że to nie nasze ostatnie spotkanie w Strefie – podkreślał Alfred Rudzki, prezes zarządu Thermofin Poland.

Każda firma, która otrzymuje decyzję o wsparciu od LSSE zyskuje dużo więcej niż tylko ulgę w podatku. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze wszystkich możliwości Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dla przykładu są to oferty edukacyjne Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Ponadto spółka ma podpisane ważne porozumienia z partnerami, z których wiedzy i doświadczenia może skorzystać konkretny przedsiębiorca, co wspiera jego rozwój.

– Technologia, którą wykorzystujemy jest nowoczesna, bezkonkurencyjna, a zarazem skomplikowana. Chcemy wykształcić młodych ludzi, którzy będą mogli realizować praktyki w naszej firmie, a następnie tutaj pracować. Podczas spotkania, zarząd LSSE przedstawił nam możliwości Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, w tym utworzenie klasy patronackiej. Już wcześniej mieliśmy taki pomysł, teraz mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować w praktyce – dodaje prezes Alfred Rudzki.

– Firma Thermofin Poland już jest rozpoznawalna na rynku. Od kilku lat funkcjonuje w podstrefie złotoryjskiej. Nie tylko cieszymy się z dużych inwestycji, ale też doceniamy te mniejsze, ponieważ w ślad za tym idą nowe miejsca pracy. To nie jest pierwsza i mam przekonanie, że nie ostatnia inwestycja spółki. Mamy kolejne pomysły na współpracę, w tym na klasę patronacką. Przedsiębiorcy mogą, a nawet powinni korzystać ze wszystkich możliwości LSSE. Za chwilę może być to współpraca Thermofin Poland ze światowymi koncernami, bo oferta firmy zostanie przedstawiona dużemu inwestorowi – mówił Przemysław Bożek, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.