Z Barcelony przywieźli złoto i srebro!

SAT Złotoryja
SAT Złotoryja

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi wrócili ze słonecznej Barcelony gdzie mieli okazję wystartować w VIII Open Barcelona Fuji Mae Cup 2019.

Do stolicy Katalonii udało się aż 14 podopiecznych Gabrieli i Karola Forgiel. Ósma już edycja turnieju zgromadziła na starcie ponad 400 zawodników z 8 państw. Zawodnicy SAT wywalczyli aż 11 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Wspólnie z reprezentacją dolnośląskich klubów uplasowali się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej klubów.

Złotoryjanie wywalczyli medale: 
  • Złote: Kinga Serok walki, Maciej Gorzkowski walki
  • Srebrne: Oskar Chiński walki, Jakub Serok walki, 

Podróż przez całą Europę, oprócz udanego startu, który stanowił element przygotowawczy do majowych Mistrzostw Polski , okazał się doskonałą okazją do zwiedzania Wenecji, Barcelony czy francuskiego Lyonu. 

Jaworscy i złotoryjscy zawodnicy nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek. Już w najbliższą sobotę, 13.04 w podwrocławskiej Lutyni wystartuje 50 młodzików, juniorów młodszych i juniorów w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Taekwon-do. Dla młodzików będzie to najważniejszy start w tym sezonie, zaś dla juniorów młodszych i juniorów turniej stanowić będzie drugą kwalifikację do wcześniej wspomnianych, majowych Mistrzostw Polski.

Start i podróż po Europie zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do był możliwy dzięki wsparciu Gminy Jawor, Gminy Miejskiej Złotoryja , Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Jaworze oraz firmie J&M Carparts – Części do aut japońskich z Legnicy.

Sportowa Akademia Taekwon-do
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.