Złotoryjanin w Kadrze Narodowej w Taekwon-do

Sportowa Akademia Taekwondo
Sportowa Akademia Taekwondo

Koniec roku przyniósł świetną informację dla złotoryjskiego środowiska sportowego. Jakub Serok, na co dzień trenujący w Sportowej Akademii Taekwon-do Złotoryja, znalazł się na liście powołanych do Kadry Narodowej Taekwon-do na 2020 rok. 

Koniec roku przyniósł świetną informację dla złotoryjskiego środowiska sportowego. Jakub Serok, na co dzień trenujący w Sportowej Akademii Taekwon-do Złotoryja, znalazł się na liście powołanych do Kadry Narodowej Taekwon-do na 2020 rok. Wyróżnienie jest pokłosiem dobrych startów w 2019 roku, w szczególności w listopadowym Mazovia Masters Cup w Ciechanowie, gdzie uległ jedynie w walce finałowej koledze z reprezentacji. Najważniejszymi startami dla polskiej reprezentacji w 2020 roku będą majowe XXXV Mistrzostwa Europy w Bratysławie oraz VIII Puchar Świata w Koper – Słowenia.

Koniec roku był bardzo intensywny również ze względu na centralny egzamin na stopnie mistrzowskie, który odbył się w dniach 13-15 grudnia w Lublinie. W egzaminie wzięli udział wspomniany Serok oraz trener złotoryjan – Karol Forgiel. Po ponad trzygodzinnych egzaminach obaj uzyskali promocje na wyższe stopnie – Serok II DAN, Forgiel IV DAN. Dla trenera złotoryjan egzamin był kluczowym, ponieważ znalazł się w elitarnej grupie 100 osób, którzy uzyskali stopień IV DAN w całej historii polskiego Taekwon-do.

Sportowa Akademia Taekwon-do co roku organizuje Mikołajkowy Turniej Taekwon-do dla dzieci i młodzieży. W hali Szkoły Podstawowej nr 1, w której na co dzień trenują złotoryjscy taekwon-do’cy, 28. listopada rywalizowało ponad 50 najmłodszych zawodników SAT. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominki. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Złotoryja.

Podsumowując rok 2019 złotoryjanie wystartowali w 9 turniejach rangi makroregionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. Open ITF Barcelona Fuji Mae Cup 2019 w Hiszpanii). Dzięki bardzo dobrym wynikom i zdobytym punktom (92 pkt) w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Sportowa Akademia Taekwon-do zajęła bardzo wysokie 13. miejsce spośród 73 klubów Polskiego Związku Taekwon-do.

Systematyczne szkolenie oraz udział w rywalizacji sportowej na każdym szczeblu, możliwe są dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Złotoryja.

SAT Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.